| KwonJiyongParkJimin a întrebat:

Am un telefon Allview A5 Smiley. Azi l-am scapat pe ciment si acum nu se mai aprinde. Dupa ce l-am scapat, l-am ridicat si era aprins. Cand l-am intors ca sa ii pun capacul, s-a stins. M-am chinuit sa il aprind, nu a mers. Dupa cateva minute s-a aprins singur. Cand am vrut sa ii bag codul pin nu mergea. L-am stins si apoi nu s-a mai aprins. Dupa 30 de minute am reusit sa il aprind. Am reusit sa intru pe facebook, sa ma uit la poze etc si la un moment dat majoritatea aplicatiilor imi dadeau eroare. L-am stins in urma cu aproximativ o ora si nici acum nu am reusit sa il aprind. Ce ar trebui sa fac?

5 răspunsuri:
| FlorinCiokan a răspuns:

Pai cel mai sigur e placa de baza. Ea face asa figuri. O poti inlocui. Dar,
E un telefon slab si ieftin. Nu merita reparat.
Poti incerca sa ii dai o resetare la setarile din fabrica dar nu stiu daca o sa ajute cu ceva.

| KwonJiyongParkJimin explică (pentru FlorinCiokan):

Pai nu se aprinde. Cum ii dau resetare la setarile din fabrica?

| FlorinCiokan a răspuns:

Ai zis ca ai intrat pe facebook. Inseamna ca s-a aprins. Trebuia sa gandesti ca ma refeream atunci cat timp sta aprins sa ii dai o resetare.

| paltaneaioana a răspuns:

Buna. Am patit-o si eu cu un telefon indentic. I s-a spart displayul si nu prea merita sa il repari deoarece pretul reparatiei ajunge la pretul unui telefon nou. Daca vrei poti sa il repari dar mai este o oferta la Allview duci un telefon strucat si poti sa iti cumperi un telefon cu 25 % reducere. Sper sa te fi ajutat si sa iti rezolvi problema.

| KwonJiyongParkJimin explică (pentru paltaneaioana):

Buna. A avut display-ul spart si i l-am schimbat, dar azi cand l-am scapat nu i s-a spart display-ul. Am explicat mai sus ca dupa ceva timp s-a aprins si am stat si pe Facebook si toate cele.