| Adeeeeeeee a întrebat:

Am un telefon Orange Zali, cand conectez cablul de date la pc nu imi mai apare in My Computer "Orange zali" unde puteam pune muzica si poze. Ce pot face?
Funda.

4 răspunsuri:
| OrangeHelper a răspuns:

Salut,
In momentul in care conectezi telefonul la calculator, pe telefon va trebui sa glisezi de sus in jos in ecranul principal al acestuia pentru a accesa sectiunea de notificari. Aici vei fi intrebat cum anume sa conectezi telefonul la calculator si va trebui sa alegi "USB Mass Storage Device" pentru a vedea telefonul ca spatiu de stocare. Daca situatia persista, iti recomand sa verifici daca telefonul este detectat pe un alt calculator.

Cu prietenie,
Orange Helper

| Adeeeeeeee explică (pentru OrangeHelper):

Prima data cand am luat telefonul nou a mers sa-l conectez la pc si a doua oare, dar a treia oara nu prea a fost cu noroc. Si am facut cum ai spus tu. Cred ca e o problema cu pc-ul. Multumesc, oricum.

| Everestcompany a răspuns:

Si eu am patit exact la fel, dar cu modelul de telefon Orange Hiro. Am conectat prima data un Orange Hiro, si, mi-a aparut in"My computer"folder-ul cardului si/ sau al memoriei telefonului, si apare oricand il conectez. Apoi, dupa ce am conectat la calculator un alt telefon, tot Orange Hiro, nu l-a mai detectat. Dar, pe cel pe care l-am conectat prima data, il detecteaza oricand. Ai mai conectat, inainte sa conectezi Orange Zali, un alt model de telefon? Pana acum ai reusit vreodata sa faci sa iti apara folder-ele cardului si a memoriei telefonului cand ai conectat cablul de date la Orange Zali?

| Adeeeeeeee explică (pentru Everestcompany):

Nu am conectat niciun telefon in afara de Orange Zali si da pana acum apareau folderele.