| Andrei_Mocanu_1995 a întrebat:

Salut.
Am un prieten care are Samsung galaxy j5 (2016).
Telefonul are ecranul spart si displayul negru dar se aude cand se descarca, cand se deschide etc.
Are poze si contacte importante pe el. dar nu sunt pozele si contactele salvate pe card de memorie.
Stie cineva cum le poate scoate din telefon?

1 răspuns:
| Cazacu_Marius_1979 a răspuns:

Salut, pentru a scoate datele din telefon iti trebuie in principiu display, ai model de deblocare ecran ( pattern ) sau parola / pin?, daca da iti trebuie display sau posibil sa mai functioneze touchscreenul, poti simula patternul si poti face backup la date cu smartswitch sau se deschide ca si mass memory si poti lua poze din telefon.