| fluturas10 a întrebat:

Am un ten acneic,un ten gras,urat,plin de puncte negre (pe nas) si plin de cosuri (mici,mari,de toate 'soiurile') crying Simt ca innebunesc straight face m- am saturat! In jurul meu toate fetele au tenul curat,fara vreun micuţ coş sad Vreau remedii naturiste,masti etc. Am incercat si tratamentul cu Zynerit,Skinoren,chiar si cu Mibazon si tinctura de propolis. Vreau sa ma ajutati,fie cu un program,fie cu masti.Mi-as dori sa imi recomandati ce ati incercat,sunt dispusa sa ascult povestea voastra, cum v-ati tratat, daca exista remediu etc.Dau fundita maree :* Multumesc!

7 răspunsuri:
| DeeaCrissTina a răspuns:

Încearca sa nu-ti mai storci sau sa rupi cosurile. Ai putea sa te dai cu aloe vera sau cu crema de aloe vera si in fiecare seara sa iti pui pasta de dinti pe cosuri. sau sa te dai cu spirt pe ele si sa te speli mai des pe fata. Pentru a scapa de cosuri trebuie sa incepi sa mananci mai sanatos, mai multe fructe si legume. Si ai putea sa iti dai cu sucul de lamaie pe fata. Sper ca te-am ajutat! happy

| DarkOrbitMoon a răspuns:

Du-te la dermatolog.Foloseste o crema hidratanta, nu pune mainile murdare pe fata, nu stoarce cosurile, da-ti cu lamaie. Spala-te si de 100 de ori pe zi.

| IForgotMyNameAgain a răspuns:

Stoarce putin suc de lamaie intr-un bol, ia un betisor, inmoaie-l in zeama, inlatura surplusul si de-te pe fiecare cos. Fa asta de doua ori pe zi.

| IForgotMyNameAgain a răspuns:

Iar pentru tenul gras iti poti face o masca cu albus de ou. Trebuie doar sa bati un albus de ou (de preferabil ar fi sa pui si cateva felii de castravete date prin blender). Iti poti face masca de mai multe ori pe saptamana.

| IForgotMyNameAgain a răspuns:

Fratele meu se da cu o felie de cartof de fata si mi-a spus ca le usca. Sper ca te-am ajutat :*

| Octavia1 a răspuns:

Este o lotiune : Lara! Da-te cu ea de 2-3 ori pe zi cu o discheta, sau fa masti cu ou si miere! Pe mine asta m-a ajutat! Sper ca te-am ajutat! :*

| fluturas10 explică:

Multumesc mult pentru toate raspunsurile si pentru ca v-ati luat din timpul vostru pentru a imi oferi sfaturiwinking le voi incerca pe toate si voi reveni cu vesti, dupa care voi oferi si fundita raspunsului cu tratamentul care isi va face efectul, in cazul meu! O seara frumoasa! :*