| gretablue a întrebat:

.am venit cu noutati. Deci sa va mai spun pe scurt o data : vorbesc cu un tip de 3 luni si il plac. vorbim in fiecare zi si se poarta foarte dragut. teoretic azi ar trebui sa ne vedem insa nu mai vreau. am omis ceva. unei 'amice' ii placea de el iar el a refuzat.o, acum o cam enerveaza ca vorbim. si ce sa faca ea..aseara am adormit repede, iar ea era la o prietena si cica ar fi vorbit cu el...(asta mi-a zis prietena). ma simt aiurea rau am si plans putin...pt ca ea il injura, el o injura si acum ce fac iar vorbesc? :/ dar totusi el imi zicea ca n.o place si tot cu mine vorbea frumos. de obicei imi spune tot deci poate o sa-mi zica si de faza asta. ce ar trebui sa fac? chiar ma place? nu mai inteleg absolut nimic sad

Răspuns Câştigător
| IngerCazator a răspuns:

Eu cred ca baiatul chiar te place, iar fata aceea este geloasa si invidioasa pe tine. Si nu mai plange, fata aia cred ca ar muri de fericire daca ar sti ca plangi, ridica capul sus si fa ceti spune inimioara.
Daca el te place si tu il placi nu va poate sta nimeni in cale.

4 răspunsuri:
| ROB3RT89 a răspuns:

Buna.
Daca vorbeste frumos cu tine nu insemna neaparat ca te place,poate doar te simpatizeaza.
Amica ta are o atitudine de om frustrat si nu inteleg de ce decurge la injuraturi.
Daca are ceva cu el sa se duca sa-i spuna fata in fata, daca o tine...
Daca zici ca iti zice tot, la prima vedere pare ok, nu se ascunde de tine.
Nu ai de ce sa te simti aiurea, intalneste-te cu el si vezi cum decurg lucrurile.
Succes!

| Azµre a răspuns:

E geloasă din cauza asta face așa.

| Lydiaaa a răspuns:

Eu cred ca tipul te place iar tipa respectiva e geloasa si incearca sa ti-l fure.happy Si n-are rost sa nu mai vrei sa te intalnesti cu el doar din cauza tipei aleia..Fii puternica, nu te simti aiurea si arata-i tipei ca e al tau! Nu lasa o tipa geloasa sa va strice voua prietenia mai ales ca tu il placi si e foarte probabil ca si el sa te placa. Daca nu iti zice el de faza, intreaba-l tu sau vorbeste cu prietena ta si incearca sa afli ce au vorbit cei doi..Succes kiss!

| clamitaverde a răspuns:

Deci in primul rand lepadeaza-te de acesta ''amica'' crede-ma va face orice ii sta in putinta sa va despartawinking! despre chestia cu vorbitul nu stiu ce sa iti spun, deocamdata ai incredere in baiat, de ce nu il intrebi pe el? Cum adica nu mai vrei? il placi sa nu?straight face! ai grija pe cine tii prieteni ca atunci cand o sa iti fie lumea mai draga o sa te injunghie pe la spatewinking! eu zic ca te place baiatul asa ca ai grija :* Funda?big grin