| GreatlyGeoy a întrebat:

am 13 ani si de curand si am un iubit(de duminica mai exact). Mi-a spus direct ca-i place foarte mult de mine si m-a intrebat daca vreau sa fiu cu el. Este un baiat foarte dragut si cu care am multe in comun si chiar imi place de el si am acceptat sa fiu iubita lui. Dar azi dupa masa m-a intrebat pe messenger(pentru ca nu stam aproape unul de altul) cand vreau sa fie primul sarut si insista pe tema asta. Vreau sa-l sarut, dar intr-un fel mie teama deoarece el este pentru mine primul iubit, in timp ce el a mai fost cu multe fete cu care s-a si sarutat. Este normal sa ma tem de primul sarut, desi nu sunt timida de loc? Si ar trebui sa fiu suparata pe faptul ca a insistat pe tema asta? Scuze pentru atat de multe detalii, dar vreau sa spun problema corect. Dau funda pentru cine ma lamureste!

Răspuns Câştigător
| TinaDoll2022 a răspuns:

Cand citesc ce ai scris tu aici imi aduc aminte ca si eu eram in aceeasi situatie.Chiar daca acum nu par "fata careia i-a fost frica de primul sarut" sa stii ca mi-a fost teama. Aveam emotii ca sa iasa totul bine si sa ne simtim ok amandoi si sa nu ma strige apoi baiatul "fata care nu stie sa sarute". Nu iti face probleme, ca sa te saruti cu adevarat trebuie sa iti doresti acest sarut, nu iti trebuie o teorie a sarutului, totul vine din inima si faci exact ce simti in acel moment, niciun sarut nu e prost sau un sarut ca la carte...toate vin de la sine! Cand o sa schimbi prietenul (sper sa nu se intample prea des) o sa vezi ca iti va fi si atunci teama de primul sarut cu el chiar daca tu te-ai sarutat deja... pur si simplu ca ai schimbat partenerul, eu spun ca asta mi s-a intamplat mie. Aaa si un mic sfat daca vrei un sarut "de poveste" de care sa nu va simtiti niciunul dintre voi stanjeniti, mancati Tic-Tac sunt bune bune si dau senzatia aia de prospetime in gurita si o sa aveti un sarut foarte delicios.Multa bafta in relatie! Toate cele bune!

1 răspuns:
| deliaa_5419 a răspuns:

Nu trebuie sa te superi pe el si nici sa iti fie teamahappy mie nu mi-a fost teama am avut emotii la inceput cand am avut un prieten dar nu di cauza sarutului sarutul a venit de la sinehappy