| Andreutza184 a întrebat:

Am un iubit...si zice ca sunt timida....si ca ar vrea sa ma i-a in brate daca vreau si eu.Si adevaru e ca eu vreau dar sunt prea timida sa ma apropii de el si sa il imbratisez sau sa il sarut. Sfaturi:cum sa nu mai fiu timida?

7 răspunsuri:
| harciog a răspuns:

Cred ca m-am cam lasat de orice forma de bautura cu alcool dar tie iti recomand 100 g de garone.

| Andreutza184 explică (pentru harciog):

Asta sa iei tu laughing da mie imi trebuie sfaturi nu bauturi alcoolice ^_^

| harciog a răspuns (pentru Andreutza184):

Si tu crezi ca asa cu sfaturile noastre de doi lei ai sa poti depasi timiditatea? A fost o gluma cu alcoolul.De cite ori iti spune prietenul ca esti timida spune-i ca-i si vina lui ca nu e in stare sa te faca sa ti-o invingi.

| Andreutza184 explică (pentru harciog):

Acum raspunsu tau e mai folositor ca inainte ^_^ si scuze pentru mai devreme

| Tmcn a răspuns:

În primul rând, scrie corect. În al doilea, ia-te după instinct şi faci ce doreşti, dacă simţi că vrei să-l îmbrăţişezi, fă-o, îţi dai seama că ar fi încântat. Fă-o pur şi simplu, nu te mai gândi.

| Domiinic a răspuns:

Pai accepta sa faca el totul si u stai incearca sa te calmezi doar nu te omoara incearca sa te fortezi chiar daca esti timida cu timpul o sa te obisnuiesti si nu o sa mai fii asa cel putin din punctul asta de vedere.Bafta!

| ioanadragalasa a răspuns:

Nu cred ca ai putea sa schimbi faptul ca esti timida.Asa esti tu.Dar asta nu este un dezavantaj.Tu spune-i doar ca vrei sa te sarute si sa te ia in brate si relaxeaza-te.El va face toti pasii.Tu va trebui doar sa intri in joc.

Bafta multa si nu uita:fii tu insati!