| Anonimul8091231 a întrebat:

Buna. Anul acesta am terminat clasa a 8 a, iar acum urmeaza admiterea la liceu. In trecut am avut o colega de care imi placea dar nu i-am spus si nici nu am pastrat legatura deoarece nu are retele de socializare. Eu as vrea sa aflu cumva, daca va fi cu mine intr-un liceu sau clasa. Dar avand in vedere ca nu pastram legatura din cauza ca ea nu are retele de socializare... cum as putea sa aflu acest lucru?

Cum pot sa aflu daca ea va fi in acelasi liceu cu mine sau clasa?

Mentionez faptul ca ea se afla la alta scoala in acest moment!

Răspuns Câştigător şi Apreciat de Editori
| CassiusAlexander a răspuns:

Din ce am auzit de la persoanele care au intrat la liceu în ultimii ani de când există telefoane mobile și așa mai departe, acum se fac grupuri de Whatsapp cu elevii chiar de când se află cine este admis. Adică în timpul verii. Este adevărat că de unii este mai greu de dat dacă nu îi cunoaște nimeni, dar într-un final de obicei sunt găsiți toți, dacă nu vară, măcar în Septembrie. Atunci sigur vei afla dacă este sau nu în clasă cu tine happy

| Anonimul8091231 explică (pentru CassiusAlexander):

Da, asa am auzit. Si un prieten care a terminat clasa a 8 a anul trecut, a fost adaugat in grup de messenger in vara. Deja se stiau ca o sa fie in aceeasi clasa Sper sa fie asa si anul acesta, mersii de raspuns

| CassiusAlexander a răspuns (pentru Anonimul8091231):

Cu drag!

7 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Doar sunand-o pe telefon, sau intreband o prietena de-a ei.

| Anonimul151 a răspuns (pentru Violleta2022):

Din pacate nu am numarul ei de telefon sau ceva retea de socializare. Iar despre prietena ei, si ea se mutase tot atunci cand se mutase acea fata ( prietena ei era tot cu mine si cu aceea fata in clasa ). Nici prietena ei nu are retea de socializare.

| Violleta2022 a răspuns (pentru Anonimul151):

In cazul asta nu ai pe cine intreba si nici cum afla ceva, despre acea fata.
Apropo, toate fetele au "retele de socilizare' dar cand un baiat insista si ele nu-l plac, atunci pretind ca nu au FB, Instagram si nici conexie la internet.

| Anonimul151 a răspuns (pentru Violleta2022):

Nu prea cred ca are. Ne am inteles destul de ok. Eu chiar nu am insistat, mai ales ca nu i-am spus. Ne am inteles ok, am stat in aceeasi banca, am stat si in pauze impreuna, etc.
Am cautat tot numele ei, o parte din el si tot nu am gasit-o. Am cautat-o chiar, la prietenii de pe profilele colegiilor mei, de pe insta si Facebook si fara nici un rezultat.

Sau poate are contul sub alt nume...

| Catrice a răspuns:

Mergi la liceele din oraș și vezi listele (dacă se afișează cu nume acolo) sau întrebi la secretariat după ce se termina cu înscrierile.