| andreeap08 a întrebat:

Buna TPU! Sunt fata, am 18 ani si sunt clasa a 12a. De cand eram mica am descoperit ca sunt bi, dar nu am spus la absolut nimic.
Ideea este ca eu am iubit, sunt cu el impreuna de 2 ani si este din acelasi liceu cu mine, tot la clasa a 12a doar ca la alt profil.
Ideea este ca in clasa am o colega care este lesby/bi. Stiu foarte multi din clasa acest lucru pentru ca se tot afiseaza pe retele de socializare cu o fata, iar din story-uri si comentarii cam reiese ca ele ar fi impreuna. Ideea este ca aceasta colega nu prea vrea sa spuna la absolut nimeni din clasa despre relatia ei si nici nu a spus nimanui din clasa ca are aceasta orientate sexuala(mentionez ca mi-a spus mie si la inca doua colege in clasa ca are o relatie de 1 an cu cineva, dar nu vrea sa spuna cu cine, deci este evident).
Ceea ce mi se pare ciudat este ca in clasele 9-10 aceasta colega nu prea vorbea cu mine, chiar in clasa a 9-a m-a dupa primele 2 luni de liceu nu m-a mai urmarit pe Instagram si m-a si scos de la urmaritorii ei… asta s-a intamplat cam in perioada in care am inceput sa vorbesc cu un baiat din liceu. dar din clasa a 11-a, adica de anul trecut, a inceput sa se bage in seama destul de mult cu mine, mai ales prin mesaje. Vara aceasta care a trecut chiar imi reactiona la story-uri si ma intreba ce fac, iar de anul acesta de cand a inceput clasa a 12-a vorbeste cu mine foarte mult, chiar imi scrie aproape zilnic pe whassapp si ma intreaba chestii banale, de parca vrea doar sa vorbeasca cu mine cautand pretexte de conversatii.
Saptamana trecuta i-am spus prin mesaje ca sunt bi si de atunci observ ca vorbeste cu mine parca mai des (poate unii dintre voi vor crede ca vorbeste cu mine mai mult pentru ca avem orientatea aceasta sexuala in comun, dar ea nu vorbeste despre orientarea ei sexuala), iar in zilele in care nu vine la scoala imi spune ca oricum vorbim pe whatssapp daca nu vine la liceu, ceea ce pana acum nu s-a intamplat…
(P.S. eu sunt o eleva cu 10 pe linie, dar sigur nu vorbeste cu mine pentru a o ajuta la teme deoarece si ea are cam aceleasi note ca si mine)
Iar acum o luna chiar cu cateva zile inainte sa inceapa scoala am fost invitata toata clasa la majoratul unei colege si fata aceasta chiar m-a chemat sa stau la masa cu ea si cu prietenele ei (una dintre ei fiind cea despre care se spune ca ar fi iubita ei), si tot in seara aia m-a intrebat daca are cine sa ma duca acasa.
Mentionez ca nu imi place de ea, este o simpla curiozitate!
Dau funda!

9 răspunsuri:
| wildthing a răspuns:

Dar care-i curiozitatea...pentru ca n-ai intrebat nimic. happy

| andreeap08 explică (pentru wildthing):

Intrebarea este daca i-ar putea placea de mine, ca sa stiu cum sa abordez situatia avand in vedere ca o vad zilnc la liceu si sta si langa banca mea

| wildthing a răspuns (pentru andreeap08):

Da, ii place de tine.

| andreeap08 explică (pentru wildthing):

De ce crezi asta?

| wildthing a răspuns (pentru andreeap08):

Asa-mi rezulta mie din tot ceea ce ai povestit tu... vrei acum sa fac o selectie din tot ceea ce ai scris? Mie mi se pare absolut evident ca-i place de tine.

| ania a răspuns:

Oricine poate sa fie bi, tri sau muttisexuala numai sa vrea sa fie deschis( a) la idee.Toti avem potential pentru tate incalcarile posibile ale constiintei( lesbianism, bisexualitate, zoofilie, etc)Sentimentele contradictorii apar mai ales daca mama si-a dorit un copil de alt sex decat cel dat de organele genitale ale copilului si atunci inca din uter copilul se simte respins in sexualitatea lui, simte ca e de sex gresit( a fost si cazul meu, mama ar fi dorit foarte mult sa fiu baiat) si daca copilul are o relatie proasta sau inexistenta cu parintele de acelasi sex.Atunci copilul ramane cu nevoia de a avea o relatie granitoare cu parintele de acelasi sex neimplonita si cauta ulterior sa suplineasca aceasta lipsa cu relatii cu persoane de acelasi sex pa care poate ajunge sa le sexualizeze.Eu am fost la cosiliere crestina, m- am inteles pe mine insami, am iertat- o pe mama, i - am multulit lui Dumnezru ca El se bucura ca sunt fata si am experimentat o vindecate interioara profunda si definiva.
Ai fi mai fericita daca ai accepta adevarul Creatorlui ca sexul cuiva e dat de organele genitale cu care s- a nascut si ai respinge ispitele naturii umane pacatoase si te - ai ruga Creatorului pentru un sot la momentul potrivit si refuza sa te implici sexual cu oricine ( fata sau baiat) pana pana atunci.

| Holiday a răspuns (pentru ania):

"Sentimentele contradictorii apar mai ales daca mama si-a dorit un copil de alt sex decat cel dat de organele genitale ale copilului si atunci inca din uter copilul se simte respins in sexualitatea lui,"

O cretinatate mai mare nu prea am auzit in ultimul timp.laughing

| mihai69 a răspuns:

Nu știu sigur dacă îi place de tine, dar sigur e interesată.
Continuă și vezi tu unde duce povestea voastră; e posibil să iasă ceva fain.

| alvostrustietot a răspuns:

Copii din Africa mor de foame si tie iti arde de prostii. Rusine sa iti fie