| alina_4791 a întrebat:

anul acesta am terminat clasa a 8-a si am intrat la Mihai Viteazul Ploiesti la profil stiinte ale naturii. Imi este putin teama acum la inceput pentru ca am auzit ca se dau niste teste la fiecare materie din gimnaziu. Daca ati trecut prin ele poate puteti sa-mi dati vreun sfat ( de exemplu definitia x la materia y este foarte importanta )... Mersi mult!

3 răspunsuri:
| Dildau a răspuns:

Se dau teste ca profesorii sa isi faca o prima impresie despre copiii din clasa si ca sa vada ce mai stii dupa ce a trecut vara. Notele nu se pun in catalog. Recapituleaza lectiile mai importante in ultimile zile si gatawinking

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Heyla,alina! kiss
Nu este cazul sa te panichezi. La inceputul clasei a 9-a se da un set de teste initiale pentru ca profesorii sa isi dea seama la ce nivel va aflati, atat individual, cat si intregul colectiv.
Nu trebuie decat sa iti amintesti principalele notiuni pe care le-ai invatat in clasa a 8-a.
Am trecut prin aceste teste si zic eu,sunt importante. Ar trebui sa pui accent pe ele si sa te pregatesti cat de cat, pentru a creea o buna prima impresie. va fi mai greu mai incolo daca vrei sa schimbi aceasta "prima impresie" intr-una mai buna!;-)
Stay calme, will be fine...;-)
Take care! kiss
♥-Marmelade-♥

| kytty24 a răspuns:

Buna! Da asa este se dau teste dar nu la fiecare materie doar la mate romana fizica chimie...astea mai importante...si faza cu ce este in test numai profu` stie ce`ti picawinking