| paul54 a întrebat:

Buna, aproape termin clasa a 11 a pe profil de mate-info dar vreau sa devin politist. Vreau să știu dacă pot da de pe acest profil, cum sa ma pregatesc pentru examenul de admitere având în vedere ca trebuie sa invat și pentru bacul la mate și cu cine pot face meditații? Din culegeri sau cu profesori? Și cum sa îmi planific timpul și pentru materile pe care le am la acest profil și pentru bac și pentru admitere?

2 răspunsuri:
| Teo29 a răspuns:

Cauti pe net materia, tot ce trebuie sa stii, te pregatesti si singur dar poti cauta antrenor in oras postand pe grupuri de Facebook, si profesori la fel. Gasesti mai sigur pe Facebook grupuri unde sa scrii si sa primesti ajutor.

| Marbea a răspuns:

Daca simti ca te poti pregati singur facand din culegeri e foarte bine dar trendul e sa mergi la profesor pentru ca el stie ce materie sa-ti dea. Eventual profesor care a mai pregatit pentru Academia de politie, cu toate ca nu cred ca este ceva deosebit. Trebuie sa te interesezi la ce materii se mai da examen si cred ca se da si proba sportiva. Tot ce trebuie sa faci este sa intri pe site si sa vezi admitere 2018-2019, ca la fel va fi si peste 2 ani.