| Anaasstasssssiaa a întrebat:

Cum sa scap de punctele negre de pe nas? Acele măși negre sunt bune?

7 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Nu.
Acid salicilic folosit pe zonele afectate. Acid salicilic în formă mai pură, cum e de la the ordinary nu creme care au și asta în compoziție

| Anaasstasssssiaa explică (pentru Adry05):

Și cât pot sa stau cu acel acid pe fata? Clătesc după?

| Adry05 a răspuns (pentru Anaasstasssssiaa):

Nu-l clătești. îl pui seara și-l lași toată noaptea pe față

| zurick a răspuns (pentru Anaasstasssssiaa):

Vezi că trebuie introdus treptat, nu în fiecare zi deodata că-ți poate face rău la ten

| tusha a răspuns:

Mai stoarce din ele dă-le dree

| Sophieka a răspuns:

Buna

Nici cu salonul nu rezolvi nimic, de scos le poti scoate si tu acasa fie cu degetele, fie prin masca.
Daca mergi la salon, platesti destul de mult iar punctele negre se vor reface.
Tocmai mi-am luat din D&M o crema gata preparata de masca neagra dar nu e eficienta. Cele eficiente din ce am incercat eu, au fost cele pe care le-am facut singura casa, cumparand din farmacie naturista pastile de carbune activ.

| Michaeel a răspuns:

Singura metoda este sa mergi sa faci tratament ori la salon sa ți le scoată. Măștile de nas nu fac mare lucru și nici nu te ajuta sa scapi.