| Sandhya a întrebat:

Buna!
As avea nevoie de un sfathappy...
Cand termin clasa a 12-a as vrea sa dau mai departe la medicina dar nu stiu ce sa aleg intre medic dentist sau chirurg plastic.As vrea daca se poate, sa-mi enumerati cateva dintre avantajele si dezavantajele celor doua.
Mentionez ca sunt clasa 11-a si sunt la stiinte sociale!
Funda pentru cel mai explicit raspuns!

3 răspunsuri:
| Izomer a răspuns:

Pai, eu as alege doctor stomatolog.
De ce?
castigi destul de bine. [ nu ca la cealalta varianta, nu ai castiga. ]
Nu as alege chirurg, pentru ca... sincer, ai vedea toate "scarboseniile' straight face depinde si de firea ta.
Parerea ta conteaza happy.

| Brâncuşi a răspuns (pentru Izomer):

Bună seara sunt de acord cu tine dar la chirurgie se câştigă mult mai mult şi pe lângă asta salvezi vieţi iar lumea îţi va fi mereu recunoscătoare. Sigur dacă eşti mai arţăgos na-re nimic treci peste şi îţi poţi duce munca până nu mai poţi, şi sincer nu contează banii doar să fi tu mulţumit de meseria ta.
O seară bună!

| BlackEyedGirl a răspuns:

Daca vrei neaparat una dintre cele doua, poti alege medic dentist, deoarece ca dentist ai o munca putin mai usoara. Chirurgii nu fac decat operatii, pe cand dentistii mai fac si altele (scot dintii, trateaza cariile), deci nu o sa vazi sange atat de mult. In plus, oamenii se duc de mai multe ori la dentist, asa ca poti castiga si mai multi bani.