| AlexyLuvvU a întrebat:

As avea si eu o intrebare , si urgent hee hee Unde sa imi ascund tigarile de ai mei ? Mama imi cotrobaie peste tot de cand a aflat ca fumez si nu ma lasa sa fumez . Tata inca nu stie dar banuieste pentru ca mi-a mirosit o bluza acum cateva zile [desi nu fumasem eu atunci dar ma rog...] Amandoi sunt nefumatori desi in trecut au fumat , tata 20 de ani . Lui nu ii pot spune nimic pentru ca ar zice ca nu mai sunt fata lui si el nu are de gand sa creasca o vagaboanta etc . Pe mama am prins-o in toane mai bune , dar acum imi cotrobaie peste tot x_x In fine , intrebarea e : unde sa le ascund ? thinking [Fara raspunsuri de genul :"lasa-te " pentru ca stiu exact riscurile on the phone
Fundita :*

Răspuns Câştigător
| Amyutzza a răspuns:

Ia-ti o tigara electronica cu arome puternice si culori mai ciudate gen verde sau alte culori.Asta e una din variante...te va satisface la fel si e chiar trendy!
Acum mult timp, cand nu stiau ai mei ca fumez, imi puneam tigarile intr-un ambalaj de parfum, intr-un portofel mai vechi pe care il luam peste tot cu mine fiindca acolo mai tineam diverse lucruri de fete.Inainte sa intru in casa ma dadeam cu crema pe maini si imi stergeam parul si fata cu un servetel umed... Oricum, mai bine le spui ca fumezi ca nu au cum sa reactioneze naspa prea mult timp ca doar esti fata lor.Si eu eram speriata, bafta!

| AlexyLuvvU explică (pentru Amyutzza):

La tine cum au aflat si cum au reactionat cand au aflat ca fumezi? thinking

6 răspunsuri:
| iam2good2u a răspuns:

Cea mai simpla varianta din punctul meu de vedere de nefumator e sa iti iei tigari la bucata. si iti iei in fiecare zi cat ai de gand sa fumezi sau eventual cate una, si nu iti faci griji pentru ca nu ajungi cu tigari acasa. si bonus: daca iti iei doar cate 1-2 tigari nici nu te mai fumeaza lumea.
ps: lasa-te de fumat!

| angely4u a răspuns:

Poti sa le ascuzi in dulap in spatele hainelor e cel mai facil sau daca ai lampa sus la lampa sau la plinta de la parchet sau daca stii cutiile de gaz de pe strada le bagi acolo.

| Stefaniaaaaa a răspuns:

Si eu am aceeasi problema mai putin referitor la tata el fumeaza... daca as fii in locul tau le-as ascunde undeva pe langa bloc sau intr-un loc pe care il stiu numai euhappyacum tu decizi

| necivilizat a răspuns:

Parerea mea in unitatea de la calculatorwinking imposibil sa gaseasca si acolo

| Marius_Visan_1999_pzev a răspuns:

Ascunsele si tu intr-un urs de plus CV sau subt pat sau dintr-o perna :-D