| TurdaVasi a întrebat:

Buna!
As dori sa ma apuc de lupte
Voi ce mi-ati recomanda (ce stil de lupta?)?
ex:box, MMA, lupte libere.carate etc
care-s mai bune?

5 răspunsuri:
| Danut_Popa_1961 a răspuns:

Judo,karate.Cred ca ai prefera un sport care ajuta si la formarea caracterului tau.

| KristalPop a răspuns:

Luptele MMA sunt cele mai bune, este o combinaţie între mai multe stiluri de luptă, e mai complex.
Încearcă box tailandez, lupte greco - romane, judo.

| vampir004 a răspuns:

Pai,depinde si ce-ti place sa faci ca nu poti face ceva ce nu-ti place, boxul ar fi ceva dar conteaza sa-ti si placa ceea ce faci

| Andrei_Iascu_1998 a răspuns:

Box crede ma e cel mai bine inveti mai intai pozitia dupa te pune in ring cu unul si ai sa ti o iei in nas dar stai calm ca nu e dureros daca ai defensiva buna... PS: daca esti din Suceava MMA E VARZA(profii sau numai 2 3 meciuri...) Funda?

| MikulAjutor a răspuns:

MMA prima zi e usoara apoi a doua zi te rup aia rolling on the floor))))))) stiu din proprie experienta... Mai bine box dar depinde daca iti place sa primesti sau sa impartitongue