| anonim_4396 a întrebat:

Buna:* as dori si eu niste idei la urmatoarele probleme, insa as dori sa dea rezultate pana la sfarsitul lunii august.
1. Ce as putea face pentru a avea un ten fara probleme(fara cosuri, am putine si as vrea sa imi treaca)?
2. Ce as face pentru a avea o piele catifelata?
3.Pentru fete: ce folositi pentru a va depila pe picioare si inghinal?
4.Am parul lung, saten si la varfuri un pic ondulat. Ce tunsoare mi-as putea face insa parul sa fie tot lung?
5. Ce as putea face pentru a avea un par sanatos si niste unghii la fel de sanatoase?
6. Ce as putea face ca pana in septembrie sa ma ingras si eu macar 5 kg?
7. Daca am fata ovala, ochii caprui cum as putea sa imi fac sprancenele?
8.Cum as putea sa imi albesc si eu dintii? in mod natural sau cat costa o albire la dentist si ce as putea face pentru a avea niste dinti curati
Multumesc mult si promit ca dau fundita celui mai bun raspuns:*

Răspuns Câştigător
| edrinaady a răspuns:

Buna
1desi am aceiasi problema cu cosurile dar am auzit dintr-o clinica ca trebuie sa te dai cu lamiie(de ex. tai o felie de lamiie si te dai cu ia pe fata dupa ce o speli bineinteles...astepti vreo 10 minute pina se usuca si apoi te dai cu crem de care achiar nu glumesc mie mia ajutata.
2ar trebui sa te dai cu crem pe fata
3eu cred ca tot ceti trebuie e un aparat de epilat! Bafta
4 scarit depinde ce vrei tu
5 mm pentru unghiii te-as sfatui sa le tii si pe ele in lamiie se fac foarte tari si sanatoase. dar la par ar trebui sa vezi cu ce shampun te speli pentru a fi un scalp sanatos
6 ooo tocmai cu 5kg ar trebui sa maninci ffoarte mult seara spaghete piine cit mai multa ceva de genul
7 ideei n-am
8 eu cred ca ar trebui sa cauti pe net ceva cu dentistii sa vezi cit costa sau ar ttrebui sai speli ma des...bafta mai departe sper ca te-am ajutat

3 răspunsuri:
| Nu cOnTeAzA! a răspuns:

Deci eu pot sa raspund doar la intrebare'cum sa skapi de coshuri, stergeti fata in fiecare seara cu spirt, lasa ceva timp apoi da-te cu crema, chiar functioneaza.

| candycane16 a răspuns:

Asa:
1) du-te la un cosmetolog, acolo iti rezolva problema, daca nu ai multe cosuri.sau daca e mai serios du-te la un dermatolog. totul ce este pe fata-oglinda interna.
2)crema hidratanta zilnic, eu personal ma folosesc cu Uriage, sunt foarte multumita, e special pentru piele problematica.(pentru detalii scrie in privat)
3) eu merg la o cunoscuta, a terminat cursurile de depilare, cu ceara calda. sau daca doresti cu lama de berberit sau crema depilatoare (ceva gen Q10)
4) poti sa-ti tai capetele
5)par sanatos-masca cu ulei de olive, dupa spalare clateste cu infuzie de romanita sau de urzica. unghii sanatoase-daca doresti sa le cresti, tinele in apa cu sare, apoi poti sa le dai cu iod(unghiile in intregime). te previn, rezultatele nu sunt dintr-odata! rabdare si iar rabdare!
6) maninca cit mai mult, numai nu asupra noptii, ca faci rau stomacului. daca vrei sa te ingrasi, trebuie sa depasesti limita caloriilor pe zi(depinde de virsta, in orice caz gasesti pe net)
7)hmm, nu stiu cum sa-ti explic, cam asa ceva
http://img.kudika.ro/images/article_pictures/back/fata%20ovala.jpg

8) daca ai nascut, poti sa-ti faci inalbire la dentist, daca nu, in nici un caz!
spalate pe dinti cit mai des, minimum 2 ori pe zi, de dorit dupa fiecare masa, si sigur inainte de culcare. cumpara-ti lenta de curatat, deoarece periuta nu patrunde peste tot.

succes:-*

| Florixrevolution a răspuns:

Ti s-ar potrivi foarte bine stilul sfrancenelor Angelinei Joliewinking