| Cleorinaa a întrebat:

Buna.As dori va rog niste argumente de ce este invătatura importantă in viața unui adolescent

13 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Ca nu cumva, peste cativa ani, să plimbi roaba, daca acum nu-ti place sa tii in mana stiloul sau pixul.

| Aasdfghj a răspuns:

Tu de ce crezi? Pune-ti intrebarea asta. De ce e important pentru tine sa inveti? Care ar fi consecintele daca nu ai invata? Poate ca ai ramane repetenta? Ce s-ar intampla in cazul asta?

| Violleta2022 a răspuns:

Imi pare rau, dar temele scolare sunt interzise pe acest forum, fiind unica ta datorie de elev, sa gandesti, sa inveti si sa-ti faci singura temele.

Succes la invatat si facut teme!

| pufulescu0o a răspuns (pentru Violleta2022):

Cateodata dai niste raspunsuri asa de în scârbă incat ma intreb de cate ori pe minut vomiți atunci cand trebuie sa intri pe site-ul ăsta!

| Violleta2022 a răspuns (pentru pufulescu0o):

Ia de citeste regulamentul forumului, ca sa vezi de unde vin raspunsurile astea!

Si daca nu-ti plac raspunsurile mele, esti libera sa mergi mai departe si sa ma ignori.

| darrio2007 a răspuns (pentru Violleta2022):

Aici te contrazic. Intrebarea lui nu este o temă ci o dilemă.
Daca i-ar fi plăcut scoala, nu punea asemenea intrebare.

| Violleta2022 a răspuns (pentru darrio2007):

De fapt, intial apostat o cerere pentru o tema scolara, dar a revenit si-a re-editat topicul, ca sa nu arate a tema

| darrio2007 a răspuns (pentru Violleta2022):

Am inteles. Eu doar pe asta am vazut-o.
Te salut din Romania.

| Violleta2022 a răspuns (pentru darrio2007):

Salutari si de la Sydney! happy

| darrio2007 a răspuns (pentru Violleta2022):

Să ai o dupa amiază de duminică cat mai placuta!

| Violleta2022 a răspuns (pentru darrio2007):

Multam frumos!
Acum relaxare in casa, la aerul conditionat, ca-s 33 de grade afara.

O duminica frumoasa sa aveti si voi!

| sierra1 a răspuns:

(in viitor) ce ai dori să devii?

| Fatamuntilor a răspuns:

GANDESTE-TE
Inveti pentru tine! Nu pentru parinti, nu pentu ca a intra in competitie cu colegii tai.
daca inveti bine si reusesti sa inaintezi scoala /facultate, ai un viitor mai bun, un serviciu care sa iti ajute in viata.