| anonim_4396 a întrebat:

As vrea sa ma ajutati cu ceva. Sunt baiat, am 19 ani nu am putut sa vorbesc cu nimeni despre mine, probabil va intrebati de ce scriu asta unor straini, vreau sa ma descarc+ sa va cer un sfat. Vreau sa va intreb ce chestii va ajuta sa scapati de depresii, nu vreau medicamente, la ce va ganditi, ce rost gasiti cand sunteti suparati? Nu ma refer la suparati de 2-3 zile. Eu nu mai gasesc vreun rost in viata de cand aveam 12 ani. Poate ca ar trebui sa va povestesc si de ce, desi imi este deosebit de greu. Ma rog. cand m-am nascut mama a murit(complicatie la nastere), asa ca am ramas cu tata. Bine, cred ca sunt zece milioane de oameni cu povestea asta, pana acum. Cand aveam 4 ani tata a fost arestat si condamnat pentru ca a facut accident de masina si a omorat un om - fara sa vrea bineinteles-. Faza nasoala este ca dupa 3 ani un handicapat in puscarie l-a impuscat. In aia 3 ani am stat cu matusa mea care pe atunci avea 34 de ani. Deci, cand s-a intamplat asta aveam 7 ani, eram in clasa I. La 12 ani a murit de sida matusa mea. Eram in vacanta de vara. Atuncea totul s-a sfarsit din viata mea si nu mai gasesc nimic special aici. Este foarte probabil sa nu credeti ce am zis mai sus... credeti-ma ca am inceput sa scriu la 5 si acum e 6. nu e usor sa imi gasesc cuvintele. Ce vreau? Sa imi propuneti solutii de a iesi din aceasta transa pentru ca m-am saturat sa fiu trist de 7 ani incoace. Mai va spun ca nu am rude, deci comunicarea cu familia iese din lista. Va multumesc ca ati avut timp sa ma 'ascultati'.

7 răspunsuri:
ÉrotiqueConseils
| ÉrotiqueConseils a răspuns:

Chiar ca este incredibil, dar este posibil. Te cred.Nu vreau sa incep cu replici de genul"imi pare foarte rau pentru tine", pentru ca stiu ca te-ar intrista mai mult. E greu sa treci peste asemenea tragedii, si ma bucur ca ai vointa si optimism. Gandeste-te mereu ca viata are rost! Daca nu avea, Dumnezeu te lua pe tine la nastere in loc sa o ia pe mama ta. Ai un rost in viata, de aceea mai traiesti! Iesi cu prietenii, poti cunoaste mai multe fete, si sigur iti vei gasi si jumatatea. Atunci vei avea in cine sa ai incredere, o persoana care sa iti acorde afectiune, care sa te iubeasca si sa o iubesti. Bafta!

pa, pa.

| doar.pt.voi. a răspuns:

Ia idul meu anda_18_ale te astept

| smile a răspuns:

Daca vrei iti pot da id meu pentru a vorbi :nicolescudaniela12

| smile a răspuns:

Id meu este:nicolescudaniela12 poate vrei sa vb cu mine.

| smile a răspuns:

Te rog frumos sa ma ma contactezi si mai impresionat foarte mult. id meu este:nicolescudaniela12

| Nirvana a răspuns:

Mai... imi pare rau. Dar incearca sa-ti canalizezi sentimentele in ceva placut. Fa un sport, apuca-te de dansuri sau fa ceva care iti place tie. Nu te baga in tot felul de prostii ca sunt sigura ca ai tai nu ar fi mandri de tine. Ce-i drept ce zici tu acolo pare scenariul unei drame, mult prea multa suferinta pentru ceva real. Eu totusi iti doresc mult succes in viata si sper sa gasesti lume care sa te iubeasca si care sa te respecte. Asta iti va da pofta de viata si asta de va ajuta sa mergi mai departe. Prietenii si poate si o fata. Mult succes in luarea deciziilor benefice pentru viata ta.

| viseaza a răspuns:

Daca vrei poti vb cu mine. id: andreea_costeschi
nu stiu dc da toti imi spun ca i-am ajutat si i-am facut sa treaca de anumite faze poate te ajut si pe tine. adica sa te poti descarca.