| rolly14 a întrebat:

as vrea sa ma ajutati cu niste sfaturi ceva.Cum as putea sa fac sa ma placa si pe mine baietii?, adica am 14 ani si pe mine ma plac numai prosti si urati si pot sa spun despre mine ca sunt o fata foarte finuta cu gusturi si sunt si frumoasa numai ca nu ma plac baieti finuti, nu ma plac baietii pe care eu ii plac.Mai am o sora mai mica cu un an are 13 ani si pe ea navalesc baietii se uita dupa ea pe strada si pot sa spun ca si ea e frumoasa si are catreva calitati in plus decat mine cum ar fi faptul ca e mai gingasa si are o fata adorabila pe cand eu am o faţa de fata mai matura si mai serioasa pentru ca asa sunt. Ea e si foarte creativa si se imbraca mereu la moda stie cum sa se asorteze si isis face fel si fel de coafuri care mai de care mai sofisticate iar eu nu am atata imaginatie si eu sunt genul de fata ai modesta.Cam asta e sper sa ma ajutati cu niste sfaturi utile, va rog!

Răspuns Câştigător
| oanawww45 a răspuns:

Buna draguta!laughing Si eu sunt in situatia ta! Stiu cum e sa fi fata serioasa s si mai matura ...esti prea desteapta pentru. beieti frumosi dar si prosti. Aia care se uita dupa sora ta aia se gandesc numai la... Dar tu o sa ai parte de un baia t care este si frumos si destept mai ales destept pentru ca nu-l v-a interesa ce ai in chiloti ca cei fitosi cre se uita dupa fetele care arata cat mai proaste(sunt o prada mai usoara)Fetele de genul surorii tale nu vor avea parte de o relatie stabila care chiar se bazeaza pe iubire adevarata, numai atunci cand v-a deveni mai realista ca tine si mai matura. Ai rabdare o sa iti gasesti un iubit pana la urma si vei sti ca el chiar te iubeste adevarat. SAu daca vrei sa fi privita ca si sora ta trebuie sa fii inbracata sofisticat si la moda si sa te machieji mult! daca nu te machiazi mult si esti cat mai naturala nu se vor uita la tine pentru ar crede ca esti un dinaia ''plictisitoare'' si nu se poate uita la tine sub fusta. ok e decizia ta! Bafta la gasirea lu mr. perfect! :*

5 răspunsuri:
| Razvan a răspuns:

Iti dai seama ca e aiurea sa fi geloasa pe sora ta.Are 13 ani mai, este un copil cum sa nu fie frumos si gingas? Daca navalesc baietii ar trebui sa ramana cu admiratul.Visezi sa atingi cerul, insa cand in sfarsit reusesti nu ti se mai pare mare lucru.Asa si tu:ramai la fel si nu mai cauta confirmari.Nu iti sunt de niciun folos

| Maya. a răspuns:

laughing Tocmai asta e problema. Tu in fata lor pari foarte inabordabila fiindca esti serioasa si nu o flusturatica.

Nicun baiat, oricat de tupiest ar fi nu ar aborda o fata serioasa si cu capul pe umeri.Crede-ma ca in general baietii frumosi si cei care iti plac tie sunt atrasi de asemenea fete.

Doara ca ei se multumesc cu putinul pe care il primesc de la fetele care ofera din prima.

Fii ca si pana acum, si vei vedea ca vei intanli baiatul potrivitwinking

Succes!

| Rooby a răspuns:

Niste raspunsuri total aiurite tin sa o contrazic pe oana...

| rolly14 explică:

Ourano, eu chiar ma imbrac aproape la fel de bine precum arata in site-urile alea pe care mi le-ai dat, si coafurile nu cred ca mi se potrivesc, adica eu port mai mult parul desfacut mai rar prins pentru ca nu prea imi sta bine, dar oricum iti multumesc din suflet pentru site-uri, asa pot sa mai analizez diferite stiluri, a si oanawww45 sora mea nu numai ca e frumoasa dar e si desteapta, ii merge mintea foarte repede e descurcareata, ai pute-a spune ca e perfecta!