| CristalClear a întrebat:

Nu pot sa cred ca am ajuns sa postez asta aici dar...sunt urata.Am norocul de prieteni buni care ma incurajeaza si imi zic ca nu e adevarat si ca sunt chiar foarte frumoasa, insa persoanele pe care nu le prea cunosc si chiar baietii care imi plac imi spun ca sunt urata.Eu incerc sa imi ascund aceasta parere despre mine deoarece cunosc fete care se plang de aspectul lor doar ca sa atraga atentia si nu vreau sa par o astfel de persoana.Va rog sa ma ajutati fara sa folositi scuza cu "ce e pe interior conteaza" pentru ca nu cred in acest lucru din moment ce,spre rusinea mea, nici eu nu pot place un baiat urat.Pana acum toti baietii pe care i.am placut m.au crezut urata, iar baietii urati m.au crezut draguta.Mai pe scurt intrebarile mele sunt: Credeti ca prietenii mei ma mint doar ca sa ma faca fericita? Si credeti ca exista baieti draguti care sa se multumeasca cu o fata care nu e ....perfecta?

6 răspunsuri:
| BiuL a răspuns:

IN primul rand frumusetea e relativa "frumusetea e in ochii celui care priveste" asa ca doar pentru ca o persoana iti spune ca esti frumoasa si alta urata nu inseamna ca te minte vreuna ci doar ca au gusturi diferite.
Incearca sa te uiti la poze vechi de ale tale, sau a altor persoane, chiar a vedetelor / Majoritatea ne schimbam in bine in timp. Eu zic ca nu exista femeie urata doar femeie care nu se stie pune in valoare. Incearca sa gasesti o tunsoare care sa te avantajeze, sa ai grija de tenul si dintii tai, sa inveti sa te machiezi, machiajul poate schimba foarte mult infatisarea, sa te imbraci si sa porti accesorii care sa te puna in valoare.

| CristalClear explică:

Multumesc de raspunsuri si da, sunt mica, am doar 15 ani.Si da, ma plac baieti insa sunt urati si oricat mi.as dori nu pot sa plac un baiat urat doar pentru comportament si de aceea nu ma astept ca un baiat mai dragutel sa ma placa doar pentru ceea ce sunt pe interior.Ideea e ca eu ma indragostesc numai de baieti draguti dar nesimtiti si nu.mi pot opri aceste sentimente.

| UNcopac a răspuns:

1:prietenii tai te mint
2:da exista baieti draguti care se multumesc cu fete care nu sunt perfecte, conteaza cat de bine se inteleg tongue deagaba fata e frumoasa daca nu sunt compatibili, daca tot zici ca esti urata, incearca sa te imbraci sexy sa te machiezi sa fii mai indiferenta (eu prefer o fata care se lasa greu ) detest fetele care se lasa usor nu simt nici o satisfactie

| MeConstantine a răspuns:

Buna,

Gusturile nu se discuta si asta este cel mai important. Poate ceea ce iti pare tie dragut nu ii pare altuia defel dragut si viceversa.
Nu toti suntem fotomodeli sau draguti dar orice defect se compenseaza prin sporire unei alte abilitati, exemplu: persoanele mai ponderale sunt mai vorbarete, persoanele mai urate cauta mai multa atentie pozitiva, persoanele care poarta ochelari cauta sa citeasca mai mult si sa faca un limbaj mai elevat, etc. Indiferent care este motivul importnt este ceea ce iti doresti tu.
Ai spus ca vrei baieti draguti care sa-i placi dar cand vine vorba de o relatie mai serioasa trebuie ca placutul sa fie serios si nu placi o persoana numai pentru cum arata, ca un prim contact si impresie este important fizicul dar maxim pentru primele doua intalniri.
Sfat fruntea sus, poate nu esti frumoasa, dar dupa parerea mea daca ai prieteni si ai avut baieti atunci nu este chiar adevarat si exist si riscul sa te si subapreciezi.
Totodata pana la varsta de 25 de ani fizicul poate fi modelat si chiar vorbeam cu cineva azi cum atunci cand eram mici eram urati si ce frumosi am ajuns acum. Nu rata ocazia sa profiti si de varsta.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Prietenii 4e mint ca sa te simti bine...Mai bine ai da o poza.

| CrazyStuff a răspuns:

In primul rand nimeni nu e urat! Fiecare e frumos in felul lui! Si nu cred ca prietenii tai te mint doar ca sa te faca fericita.Ei chiar te vad asa cum esti cu adevarat si nu le pasa de ce cred altii. Si, da exista baieti care nu se uita la aspectul fizic ci doar la comportamentul si atitudinea unei fete! Ar trebui sa gandesti pozitiv si fi sigura ca iti vei gasi perechea..Succes!