| Andra33silvia1 a întrebat:

Buna,as vrea sa ma ajutati si pe mine am o problema destul de mare cred eu. Tata a plecat in Anglia si sunt decat eu cu mama si ma cert mereu cu ea din cauza scolii, sunt corigenta la istorie si la chimie, eu sper sa ma treaca la chimie pentru ca imi mai trebuie un 5 si la istorie stiu sigur ca nu ma trece ca am un nebun care da note mici,si pentru ai mei e un capat de lume corigenta sad,am inceput sa fumez foarte mult mai am momente cand beau si ii vorbesc foarte urat, ma rastesc la ea stau toata ziua si nu fac nimic, dar toata faza cu corigenta ma da peste cap si nu mai am chef de nimic.Cum sa repar lucurile, cum sa o fac sa inteleaga ca sunt singurul lor copil si ca sa nu mai aud mereu cum ma cearta tipa la mine imi vorbeste foar urat crying... Fundita sad

4 răspunsuri:
| nowar a răspuns:

In primul rand, in ce clasa esti? E normal sa tipe la tine si sa fie suparata daca nu te ridici la asteptarile ei. Orice parinte munceste pentru ca propriului sau copil sa nu-i lipseasca nimic, cum spui ca tatal tau e plecat in Anglia. Cat despre corigente, ai putea sa te mobilizezi si sa incepi sa inveti, nu o sa treci printr-o minune. Daca nu te descurci la chimie, vorbeste cu cineva care se pricepe si sa-ti explice mereu, apoi incearca singura cu creionul si hartia in fata sa intelegi. Problemele tale nu se vor rezolva daca bei si fumezi, absolut deloc.

| Andra33silvia1 explică (pentru nowar):

Sunt in clasa a-9, pot sa spun ca relatia mea cu mama e mai linistita, am invatat sa ma asculte la istorie, si la chimie...Iti multumesc de sfat!

Răspuns utilizator avertizat
| princess004 a răspuns:

Sunt in aceeasi situatie. straight face