| georgi2104 a întrebat:

as vrea sa ma ajuti si pe mine cu niste sfaturi..acum cateva luni am cunoscut un baiat in varsta de 19 ani, plin de bani care avea o prietena de aproximativ 2 ani..am acceptat sa stau cu el stiind ca are prietena,dupa aproximativ o saptamana prietena lui a aflat de mine iar el s-a despartit de mine spunandu-mi ca cu mine a vrut doar o aventura si ca ea este ce are el mai scump.dar nu inteleg? de ce zice ca ea e ce are el mai scump daca o bate, o injura si o inseala? si ea face la fel cu el...

3 răspunsuri:
| MissmysteriousS a răspuns:

Hei!
Sfatul meu sa te indepartezi cat mai repede de el ca-ti pierzi timpul aiurea.
Baietii uneori mai cauta si putina distractie/adrenalina, eventual o aventura. E evident ca doar s-a folosit de tine. Totul tine de demnitatea ta de femeie, nu poti imparti un barbat, sunt destui, si cu siguranta va aparea unul care sa te respecte cu adevarat.

| Lamaitzza a răspuns:

Daca prietena lui are 2 ani nu cred ca ai de ce sa-ti faci griji.
In fine, eu te sfatuiesc sa fugi de el si de genul ala de baieti cat mai poti, nu mai conteaza ce a zis, un barbat care loveste o femeie nu merita cam nimic. Femeile nu sunt ca sa fie lovite, daca are chef de bataie sa se bata cu cineva cu aceeasi putere. Daca pe ea a inselat-o pe tine de ce nu te-ar insela? Si acum ma refer strict la toti baietii de acest gen.
Iar apoi ti-a zis clar, el cu tine a vrut doar sa se distreze, legatura pe care o are cu fata aia eu cred ca nu te priveste, poate ca ii convine la ea faptul ca ii accepta comportamentul ala si toate cele.
Te sfatuiesc sa nu mai umbli cu baieti care au prietena, tu esti o fata, o domnisoara si asa ceva e de prost gust, lucru din care nu poate iesi nimic bun. Tie ti-ar conveni sa ai un prieten care te inseala? Nu cred.
Si pe langa asta, de ce ai specificat ca are bani? Te atrag banii lui? Nu e bine asa.
O zi buna! happy

| Oryon a răspuns:

Știi.există o vorbă în popor: cine se aseamănă se adună. Este un mod mai ciudat și chiar "sălbatic" zic eu de a-și manifesta iubirea unul față de celălalt. De fapt este o iubire falsă întreținută de bani și sex: el are mulți bani, ea probabil este foarte frumoasă, sau mă rog, pentru el este foarte frumoasă și atunci are loc acest troc. El având bani își permite să joace pe degete orice fată care nu are coloană vertebrală, iar ea se bucură de banii lui în timp ce ea se distrează cu alți băieți care îi plac ei. Cel mai sigur este o iubire din interes, bazată pe schimburi.

Orișicum, nu ai de ce să suferi după un astfel de băiat pentru că sunt atâția băieți care și-ar dori să fie cu cineva și care sunt dispuși să ofere sentimente și nu alte lucruri.

Să auzim numai de bine,
C.