| Boinx a întrebat:

As vrea sa ma inscriu si eu ca voluntar, dar nu prea gasesc. A-ti putea sa ma ajutati cu grupuri de voluntari si actiunile lor.merci:*. >funda:.

Răspuns Câştigător
| yellowalien a răspuns:

In ce clasa esti? Eu prima data am facut voluntariat in clasa a X-a. Grupul nostru mergea de 2 ori pe saptamana la un centru de zi pentru copii cu probleme in familie(ori nu se intelegeau parintii intre ei, ori nu aveau resurse financiare suficiente, deci erau copii normali, nu copii cu handicap sau ceva). Stateam de la 2-3 pana pe la 5-6 si ii ajutam sa-si faca temele, apoi ne jucam cu ei, organizam serbari, ieseam la plimbare etc. Un alt grup de voluntari participa la concursuri de dans impreuna cu copilasii de la centrul de copii cu deficiente de auz(surdo-muti). Au castigat multe premii la concursuri organizate pe tara.
A fost chiar frumos, iar la sfarsit am primit o diploma(ajuta foarte mult la CV).
Eu zic sa intrebi la tine la scoala/ liceu, pentru ca in general ar trebui sa fie profesori care sa organizeze asa ceva. Poti intreba si elevii/ prietenii mai mari, poate stiu ei ceva.
Intereseaza-te si vezi ce faci! big grin Bafta!

1 răspuns:
| DaRlInGiLuSiOnS a răspuns:

Pai depinde voluntar la ce?

eu te invit pe http://www.protectiaanimalelor.org/ si devino voluntar in orasul tau su mai mult poti sa devi coordonator in cativa pasi