| anonim_4396 a întrebat:

as vrea sa-mi raspundeti la o intrebare. Eu am 14 ani, aproape 1, 70 si cam 58 de kg. mi-ar placea ca inainte de vara si banchet sa slabesc cat mai repede vreo 15-18kg. Sport voi face cand se va incalzi afara, voi iesi la jogging si voi sari coarda. Eu nu mananc prea mult dar m-ar tenta sa-mi provoc vomitatul timp de o saptamana pentru a slabi cateva kg...imi puteti spune daca este bine si cate kg as putea slabi, deoarece imi place sa fiu foarte slaba...mersi:*

Răspuns Câştigător
| speranata a răspuns:

.
nu este bine sa fii foarte slaba
fetele trebuie sa iaba si forbe.:-s poti slabi dar nu pentru avomita big hug simineata oblogatoriu mananci asa nu o sa iti mai vina foame pana la 13:00 la pranz mananci ceva usor si la ora 18:oo masa de seara nu mai raziu fara prajelii sa incerci sa mananci fructe si legume sa mamananci iaurturi cu putine grasimi naturale... sa nu te abtii de a mai maca, tu trebuie sa mananci ca sa nu te imbolnavesti sa incerci sa nu mai mananci paine sa nu te grabesti mai e timp mai e pana la vara nu mult dar ma e... la vara o sa poti sa slabesti cel mai repede ai putea sa slabesti 5kg in 2 -3 saptamana daca te-ai traduii si cu sport inclus dar daca faci eforturi si faci mai mult sport poti slabi si 10 kg depinde
MULT SUCCES SPER CA TE_AM AJUTAT X

10 răspunsuri:
| alexamealexa a răspuns:

Mai bine nu.La inaltimea ta ai greutatea perfecta.Arati ft bine.Esti frumoasa, inalta ai tot ce iti trebuie. Ti se pare ca ar arata frumos p tine hainele ca pe gard? Din cate zici tu ai vrea sa ai 40 de kg.Gandeste-te ca ai arata ca un schelet.Nu ai arata bine deloc. T poti imbolnavi de ulcer, gastrita etc.Sunt boli de care nu mai scapi niciodata.Cat despre provocatul vomitatului nici sa nu t gandesti! Poti ajunge chiar la anorexie sau mai stiu eu ce.Lasa cura de slabire.Esti foarte bine asa cum esti.

| cuteandfunny a răspuns:

Esti cam dusa cu capu ma fata laughing)

| BalonaşDulcee a răspuns:

Yo am 1. 62 si tot 14 ani am si am 55 de kg si arat super, nu inteleg de ce vrei sa slabesti thinking aaa banchetull scuze uitasem de el nu trebuie sa slabesti la tot corpul decat unde ti se pare tie ca nu ti-ar sta bine cu rochia "perfecta" in rest sa nu slabesti! esti frumoasa asa cum esti. :*

| Debb a răspuns:

Esti foarte slaba, sa stii. Nu e nevoie sa slabesti.

| Maria123 a răspuns:

Esti deja destul de slaba.Sa nu slabesti mai mult de 5 kg c-o sa-ti para rau.Adica daca slabesti 15 kg iti zic sigur c-o sa arati ca un schelet.Nu-ti provoca vomitatul, c-o iar sa-ti para rau.Iti faci mult rau si apoi n-o sa mai poti sa te opresti din asta, n-o sa mai poti sa mananci nimic, n-o sa mai energie si o sa ai tot felul de probleme, in final o sa ajungi in spital.Este trist si c-ai putut sa te gandesti la asemenea prostie.Ca vrei sa faci sport este singurul lucru bun pe care l-ai scris, singurul lucru sanatos, care nu doar ca slabeste, dar da si o forma corpului. Poti face sport si in casa, chiar si alergare pe loc sau fel de fel de exercitii.

| SnaPShoT a răspuns:

1. 70 si 58 kg mi se pare o greutate normala dar un pic de sport nu face rau nimanui ba din potriva.Sa fi foarte slaba este o problema te poti imbolnavi.
Ori ce ai face nu inlatura MICUL DEJUN (poti face mai multe boli de stomac)
Sa provoci vomitatul iar nu este bine! Sa ne gandim putin:
Daca tu mananci apoi dupa cateva minute vrei sa provoci vomitatul, corpul nu are cum sa isi i-a 'substantele necesare" din mancare(banuiesc ca daca faci asa ceva o sa ti se faca foarte rau si o sa ajungi la spital)
Cum am mai spus sportul nu strica(minim 30 de min pe zi)
Sper ca te-am lamurit!

| justsmile16LA a răspuns:

Eu te sfatuiesc sa continui cu sportul.Eu fac inot si e foarte bine in plus imi place foarte mult, este cel mai complex sport si eu ti-l recomand.La chestia cu vomitatul eu te sfatuiesc sa renunti.Multa lume vrea sa slabeasca mult intr-un timp foarte scurt.Nu stiu daca tu stiai asta dar daca slabesti repede asa de repede te si ingrasi.Eu iti propun sa incerci sa iei 3 mese pe zi si 2 sau 3 gustari, sa incerci sa mananci fructe, legume si sa bei apa multa, sa incerci sa nu mananci dupa ora 18:00 sa mananci de exemplu la micul dejun un bol cu cereale fitness, la gustare poti sa mananci un iaurt cu fructe daca iti trebuie ceva dulce, dar tine minte nu exagera! Trebuie sa mananci cat mai sanatos si, desi nu vei slabi intr-o saptamana3 kg cu siguranta vei slabi 1kg, dar nu uita va dura! Iar pana la banchet vei arata minunat si te vei mentinewinkingEu iti urez succes si mult noroc happy.

| Venssyk a răspuns:

Nu e bine sa fii slaba, din punctul meu de vedere esti normala, dar asa este omul niciodata nu e multumit de ceea ce are.Eu am aproape 16 ani, cintaresc 50 kg si inaltimea e aproximativ 1, 64 si l-a fel eram ne multumita de infatisarea mea, atunci am inceput sa maninc ma putin, evitam masa de dimineata si de seara iar acum in prezent sunt bolnava cu stomacul, imediat cum imi e putin foame ma incepe a durea stomacul si de abia acum realizez ce prostiem a facut, dar totusi daca nu esti multumita de infatisarea ta maninca mai putin dar nici intr-un caz sa nu eviti mesele zilei.

| butterfly_1430 a răspuns:

Multumesc mult. raspunsurile au fost folositoare.sunt noua si as vrea sa stiu cum as putea sa sterg intrebarea.big grin

| butterfly_1430 a răspuns:

Multumesc. da eu mananc dulce pe saptamana doar 3 patratele de ciocolata sambata si in timpul saptamanii dimineata mananc cereale si iaurt si la pranz legume fierte si carne de pui sau salata de pui iar saera fructe.nu mananc mult dar am facut de mica sport...multumesc mult tuturor pentru vorbele bune