| LikeAdiva a întrebat:

As vrea sa slăbesc la picioare și la fund. Nu am bani sa îmi fac abonament la sala, dar am acasă o bicicleta medicinala. Credeți ca ește suficient ca sa slăbesc? Cat trebuie sa fac ca sa capăt o forma frumoasa, mușchi și nu grăsime?

Răspuns Câştigător
| NH4OH a răspuns:

Poți face acasă exerciții care îți ajută atât fundul, cât și picioarele : https://www.youtube.com/watch?v=mGvzVjuY8SY
Un program : http://prntscr.com/aqf8nq ( squats=genoflexiuni, dar fii atentă să le faci corect, ca în video ).
În timpul ăsta evită mâncărurile nesănătoase: prăjeli, prea multe dulciuri, patiserie și acumulează vitamine prin fruncte și legume. Nu trebuie să ții o dietă, ci pur și simplu evită aceste alimente, dacă vrei să ai rezultate.

2 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Ce inseamna a slabi?
noi slabim non stop si cand stam pe scaun da slabim consum energie e energia aia inseamna 2000 de calorii per zi tu daca manci 2000 de calorii si nu faci sport isi menti greutatea daca manci mai putin slabesti simplu, totul sta in deficitul alimentar, de exemplu azi fac sport si scap de 300 de calori bag o shorma aia are 800 de calorii ghici unde duc?
la fete se duce pe solduri, fund,picioare pentru a proteja burtica ca sa poti face bebe, deci ce facem? de ce sa evitam dulciurile? pai fructoza da senzatie de foame mereu si face ca grasimea sa se depuna direct pe noi astfel nu ardem grasimi si acumulat non stop,ce am descoperit eu?
am luat magneziu,crom, fier si mi-a scazut pofta de dulce, cand am mancat fructe, legume pofta de dulce deci trebuie intrerupt o perioada tot ce e dulce poate brocoli e ok, am observat ca cand mancam carne nu aveam asa pofta de mancare pentru ca proteinele tin de foame sa stii, apropo nu exista excertiti pentru slabit intro anumita zona e un mit, ca se observe ceva trebuie sport nu gluma, recomand tabata https://www.youtube.com/watch?v=PutmjSp0Qk8
sau sprinturi
deci da conteaza caloriile, ca daca manci miere ceva sanatos tot te vei ingrasa sau un 1kg de carne, grasimi, doar ca dulciurile te mentin intro foamete non stop ceea ce carnea nu face asta, am incercat si dieta high carb pai mancam si de 7, 8 ori pe zi la low carb am ajuns la 2 ori, low fat nu am incercat asa ceva
inca ceva masa musculara se pierde daca te infometezi, un mit e faptul ca avem nevoie de multe proteine avem pe naiba prima sursa de energie e grasimea nu proteinele, proteinele sunt importante dar nu exagerat totul cu limita
incearca sa manci alimente care tin de foame

| RAY a răspuns:

In primul rand apare plictiseala apoi frsutrarea, asa patesc majoritatea care merg la sala se duc cu vise mari wow intro luna devin vandame si apoi renunta nu ai auzit ca 95% din cei care slabesc se ingrasa iar? parerea mea este ca trebuie sasi placa sportul care il faci de asta recomand sa te inscri undeva la o sala de sport de scoala hanbal, fotbal ceva ce isi place, sa stii ca primul lucru spre motivatie e sasi placa acel lucru, nu vad cum o sasi placa ceva asa plictisitor ca bicicleta, nici nu la sala nu ai face are lucru pentru ca nu faci ce isi place simplu, danseaza daca isi place si asa dai calorii jos cum sa nu baga muzica mai hard, dar vezi ce poti face