| anonim_4396 a întrebat:

Vreau să slăbesc. Acasă am o bicicletă medicinală. Aşa că am inceput să fac pe ea până ajungeam să ard vreo 200cal/zi. Vreau să ridic ştacheta la 500cal/zi. Acum intrebarea mea e: Credeţi că e de ajuns să fac pe bicicletă? Sau ar trebui să merg la sală, ca să mai fac şi pe alte aparate?
Că dacă fac doar pe bicicletă nu slăbesc doar la picioare, nu?

5 răspunsuri:
| onasis1961 a răspuns:

Cu bicicleta ajuţi foarte mult picioarele şi fesieri, dar cu restul ce faci!

| Nickname1890 a răspuns:

E de ajuns. Nu exista slabit doar la picioare sau slabit doar la abdomen. Arderea de grasimi se face uniform.

Dar nu uita sa mai faci si pauza... daca fortezi prea mult si prea des, risti sa intrii in supra-antrenament.

Eu persoanal iti recomand sa combini bicicleta cu alergarea... si eventual o data pe saptamana o zi de lucrat abdomenul si minimum o zi in care sa nu faci nimic.

| SerafimHD a răspuns:

Ajunge cu bicicleta daca te tii cum trebuei!

| Alexaaandraaa a răspuns:

Ajunge doar bicicleta, chestia e că nu trebui să renunți la asta. Succes! puppy dog eyes Pup!:*

| Georgy_Balan_1998 a răspuns:

E bine să faci la mai multe aparate, dar şi să alergi fiincă este cel mai bun mod de a slăbi, dar să şi ţi un regim alimentar.