| andreea2121 a întrebat:

Hey...
Sunt clasa a 8-a, as vrea sa imi recomandati si mie un profil (mate info sau bio-chimie) Nu imi place nici biologia si nici chimia, dar nu stiu daca am sa ma descurc la mate info..Nu imi place sa stau sa tocesc, si imi este foarte frica pentru ca eu nu fac informatica deloc la scoala si nici nu am facut!
De la mate-info ce as putea iesii?
Nu vreau sa dau la filo si nici stiiinte sociale.(mate info sau chimie biologie)
Este greu la mate info? cam cate ore trebuie sa stai sa inveti pe zi? va rog ajutati-ma FUNDA

2 răspunsuri:
| MariusSB a răspuns:

Noi nu putem alege in locul tau.In primul rand nu avem de unde sa stim ce aptitudini ai tu si in al doilea rand este o alegere strict personala.

Eu sunt la contabilitate si vreau sa iti spun ca mie personal, ce studiaza cei de la mate info nu mi se pare foarte greu.

Se invata normal...nu iti imagina ca stai 5 -6 ore sa inveti incontinuu

| andreea2121 explică (pentru MariusSB):

Atat voiam sa stiu. daca este foarte greu. tinand cont..ca nu le am prea mult cu matematica, chiar daca imi place foarte mult... happy tu stateai mult sa inveti sau?