| AnnaSlv a întrebat:

As vrea sa va cer sfatul in legatura cu o problema. Sper ca exista persoane care se pricep la animale pe aici. Am o pisica de 4 luni. Stiu ca pisicile de obicei nu se spala, insa nu o puteam tine asa pentru ca mirosea, asa ca am spalat-o, cu foarte putina apa si bineinteles avand grija la urechiuse. In timpul băii pisica se afla cu burtica in palma mea iar eu ii stergeam spatele cu palma uda. Ea de obicei se sperie la baie dar de data asta a fost mai rau. Mieuna foarte tare, tremura, inima ii batea foarte repede si efectiv intindea labutele si "le stramba", oarecum isi inclesta labutele si deveneau strambe, parca se transforma. Imediat am scos-o din baie si am uscat-o cu un prosop. Acum pisica sta cu labutele foarte molesite, merge ce merge prin casa si se pune la somn iar si iar, plus de asta ma ignora complet. Credeti ca a suferit o trauma sau ceva? Sau poate a patit ceva la labute? Va rog ajutati-ma, ma tem pentru sanatatea ei.

2 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
| Rrraaallluuu a răspuns:

Nu cred ca s-a imbolnavit...doar cred ca s-a speriat foarte tare fiind pui.Las-o sa se odihneasca, iar daca maine se comporta la fel ar fi bine sa vizitezi un medic veterinar. Dar nu cred ca are nimic, doar a dost f speriata.