| anonim_4396 a întrebat:

Buna as vrea sa va întreb ceva...as vrea sa câștig atenția unei fete,mai exact m-am mutat la o scoala noua si am vazut o fata de la noi din grupa,as vrea săi castig atenția,adică e o fata inteligenta si destul de simpatica,eu sint cam timid si nu prea vorbesc cu ea si nici in general nu vorbesc.
Când stăteam pe hol si așteptam ea a fost singura care sa apropiat de mine si m-a întrebat de ce sunt asa timid big grin
Am făcut-o si eu sa se simtă specială si i-am deschis usa, si chestii d-astea de gentleman.i-am dat căștile mele de la telefon pentru ca ea nu avea...eu nu prea m-am integrat acolo Si stau mai ades singur si ea m-a întreaba:ca iar esti singur?
Va rog sa m-a ajutați happy
Cel mai tare mie frica sa nu citească aceasta întrebarehee hee))))))

Răspuns Câştigător
| RainmakerX a răspuns:

Hei.

Cel mai probabil esti pe drumul cel bun... altfel nu te-ar baga in seama.

Ai facut bine ca i-ai deschis usa, la fel si cu acele casti. Nu ai ce sa faci mai mult de atat... poti face numai gesturi micute de genul.

Probabil ca nu te uraste daca te-a bagat in seama deci ai sanse.
Incearca sa-i faci complimente din cand in cand.

De exemplu ii poti complimenta o haina daca se imbraca mai special candva, parul daca si-l face intr-un mod diferit *intelegi tu *

Un compliment venit de la o persoana timida inseamna ceva si o sa-si dea si ea seama de asta deci atunci o sa aflii daca ai sau nu o sansa. *se observa dupa reactia ei *

Succes!

| DoarStefan a răspuns (pentru RainmakerX):

Mersi mult!winking

| RainmakerX a răspuns (pentru DoarStefan):

Cu placere! Tine minte ca aceasta fata s-ar putea sa se comporte frumos *asa * cu toti baietii deci inainte de a-i spune ca o placi fii atent cum se comporta cu alti baieti happy

3 răspunsuri:
| neutrino a răspuns:

Daca tu esti timid si crezi ca ai facut un gest deosebit prin faptul ca ai deschis o usa, iar ea este, dupa cum spui, o fata inteligenta, atunci, momentan, cred ca ai facut tot ceea ce esti tu capabil sa faci, pentru a o cuceri. Acum asteapta sa vezi cat de cucerita este ea. Cand te-ai mutat la noua scoala si in ce clasa esti?