| madalina_7585 a întrebat:

BunA! As vrea sa va spun povestea mea.De curand am cunoscut un baiat. El spunea ca ii place de mine.Eu l-am intrebat de unde este si cati ani are, iar el mi-a raspuns ca este din oras cu mine si ca este cu un an mai mare de cat mine. Noi doi ne intelegem foarte bine.Eu i-am povestit unei "prietene" despre el iar ea a spus la tot cartierul... fapt ce m-a deranjat foarte tare. Am vorbit cu el pe messenger si i-am povestit ce s-a intamplat, el m-i-a spus ca nu trebuie sa ii bag in seama ce comenteaza. Eu ce sa fac? L-am refuzat pe un prieten[nu am vrut sa fiu cu el] ptc.am inceput sa tin oare cum la acel baiat de care v-am povestit, iar acest"prieten" mi-a spus ca nu trebuie sa il refuz pe el pentru un baiat pe care nu il cunos fata in fata. Toti acesti "prieteni" spun lucruri rele dspre el chae dk nu-l cunosc. Sa-mi ascult oare prietenii sau sa il ascult pe baiatul de care imi place? Multumesc!

Răspuns Câştigător
| retouchan a răspuns:

HEY! Eu zic ca prietenii tai nu sunt prieteni cu adevarat!
Daca ar fi fost prietenii tai te`ar fi sustinut si ar fi fost de acord cu tine! Eu zic ca ar trebui sa il asculti pe baiat, prietenii tai trebuiau sa fie alaturi de tine, nu sa te descurajeze! Eu ti-am spus parerea mea, acum totul depinde de tine, dar nu uita"Prietenul la nevoie se cunoaste!"

5 răspunsuri:
daniela
| daniela a răspuns:

Asculta-ti inima si instinctul tau... asa sigur nu vei avea ce sa-ti reprosezi.

| ღ..*Addelly*ღ.! a răspuns:

Madalina nu crede tot ce spun prietenii, daca ei sunt gelosii? daca iti vor raul? eu zic sa ii dai sansa acestui baiat sa il cunostii tu. doar tu.nu te lua dupa prietenii crezi ca prietenii iti vor binele intotdeauna?:-J
Cunoaste-l mai bine pe acest baiat si tu o sa iti faci o impresie despre el. spune-le la cei prietenii ai tai ca, chiar daca ei il cunosc si au o asa parere spune-le ca tu vrei sa vezi cum este el, sa iti faci o parere despre el. pup

| anduta160 a răspuns:

Poate ar mai bine sa te intalnesti cu acestt baiat misterios care pare sa-ti fi furat inima, sa stii si uh in cine sa ai incredere, intr-adevar poate ai doar niste'prieteni"gelosi. dar hai sa iti spun o faza:ai un prieten, bine, ai 2 prieteni, bine, dar 3 este deja prea multwinkinghappy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da! trebuie sa-ti asculti prietenii prietenii care au fost cu tine de mai mult timp ei nu'ti vor raul daca te imprietenesti cu acel baiat o sa uiti de prietenii tai adevarati si nu o sa-l mai ai decat pe acel baiat vrei asa sau vrei sa renunti la UNUL sau la toti? eu te'as sfatui la unul baiatul al cred ca vrea sa te duca in capcana sigur e asa devreme ce prietenii tai zic ca nu e ine ce faci ...asta e parerea mea ti-am mai spus ori la toti ori la unul care nici macar nu-l cunosti.

| annamaria_8296 a răspuns:

Ascuktati inima nu oamenii din jur... daca eu ma luam dupa lume nu faceam nimic...de exemplu vecinii mei sunt foarte invidiosi pe parintii mei si au scos vorbe foarte foarte urate despre mine si mai ales despre sora mea mai mare dar deloc adevarate nu am bagat acest lucru in seama chiar daca ma deranjeaza foarte tare si ma simt oribil lumea este extraordinar de rea si invidioasa. acei oaeni dupa ce au vazut ca noi nu bagam in seama vorbele rele au incetat oarecum dar tot ne vor raul chiar daca noi nu avem deloc tangente cu ei.