| zeitaana a întrebat:

Buna!
As vrea si eu sa stiu cum de face un sarut frantuzesc?
please hel me!

Răspuns Câştigător
| Romancutza a răspuns:

Pentru cei care nu au incercat asta niciodata, un French Kiss poate parea usor intimidant. Numai gandul ca asta implica atingerea limbilor li se poate parea unora de-a dreptul dezgustator.

Daca si tu te numeri printer ei, inseamna ca inca nu esti pregatita sa incerci. Cel mai important lucru in legatura cu un French Kiss, cu orice alt tip de sarut sau contact cu o alta persoana este sa fii sigura ca vrei sa se intample, sa fii pregatita sa te bucuri de asta. E foarte neplacut sa te simti presata sa te saruti cu cineva. Daca te simti obligate s-o faci, n-o sa-ti placa asa ca mai bine n-o face!

Daca ai mai sarutat pe cineva inainte pe buze, ei bine sarutul frantuzesc nu e cu mult diferit de asta. In timpul unui sarut normal, buzele sunt oricum usor departate si relaxate. Ei bine, tot ce mai ramane de facut acum e sa-ti aduci limba in fata pana atinge limba sau buzele partenerului. Daca si el raspunde desfacandu-si usor buzele, asta inseamna ca sunteti amandoi pregatiti pentru sarutul frantuzesc. Cu toate astea, chiar si daca se imtampla asa, nu incepe imediat sa-ti impingi limba violent in gura lui sau sa-l lingi ca pe o acadea. Ai putintica rabdare! Cel mai bine e sa incepeti incetisor. Asa veti fi siguri ca nu veti esua. In functie de raspunsul partenerului, lucrurile pot evolua asa ca iti poti misca limba mangaindu-i usor limba sau buzele.

Sarutul frantuzesc reuseste cel mai bine atunci cand ambii parteneri au aceeasi tehnica. Limba si buzele trebuie sa fie ralaxate, gura sa fie umeda dar nu exagerat, iar pasiunea temperate (lucrurile nu trebuie fortate, cel putin nu din prima). In felul asta, mai ales si daca partenerul este cel potrivit, n-are cum sa nu-ti placa. In orice caz, trebuie sa tii minte ca sarutul frantuzesc e o arta si nu o stiinta.

In realitate, nu exista reguli pe care cineva le poate invata pentru a saruta cat mai bine. Totul vine din modul in care simti. De altfel, pe masura ce vei saruta mai multi baieti, iti vei da seama ca fiecare saruta diferit, dar cu toate astea te vei bucura la fel de fiecare data.

3 răspunsuri:
| Lora a răspuns:

Pur si simplu va jucati cu limbutele si te lasi purtat de val

| Ana a răspuns:

Http://www.codrosu.ro/......tat-video/
ai si un video;)

| Andru1996 a răspuns:

Poi simpluhee hee nu trebuie decat sa te joci cu limbutza in gura parteneruluihee heelaughing