| AnemonaP a întrebat:

As vrea un sfat, in curand vreau sa dau de permis. In luna august fac 18 ani si in acea luna as vrea deja sa am permisul. In iunie si iulie plec in strainatate intr un program de voluntariat, ramane luna viitoare sa incep scoala.dar daca dau examen in august as putea uita si sa nu ma mai ajute atat de mult ca am facut-o mai mullt in graba? Voi ce spuneti? sa o fac luna viitoare sau in august?

2 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

O faci in august. Nu are rost sa te apuci asa devreme.

| OldSoul a răspuns:

Scoala de soferi o poti incepe cu 3 luni inainte de implinirea varstei minime.
Proba teoretica si practica se poate sustine numai dupa ce ai varsta implinita.
Cel mai adesea se fac 15-20 de ore inainte de proba teoretica, iar restul de 10 ore intre proba teoretica si practica.
Deci da, poti sa faci cat de repede poti scoala de soferi, si-ti vor ramane o parte din ore in august.
Oricum intr-o singura luna e cam imposibil sa faci toata scoala de soferi.