| Aleeeeeeee a întrebat:

Buna (:, astazi, in ora de fizica un coleg s-a mutat cu mine in banca... si tot ma intreba daca vreau sa fiu cu el. Eu i-am spus,, nu " de cateva ori. Dar el nu intelege! El vroia sa se intinda pe scaune si sa stea cu capul la mine in brate laughing dar eu nu l-am lasathee hee. Atunci a inceput sa zica de ce pe ( un baiat, pe care il plac, Mihnea ) il las sa stea asa laughing si tot zicea despre el straight face. Atunci m-am enervat si m-am mutat singura intr-o alta banca. Ce sa fac? ma tot intreaba daca il iubesc si daca vreau sa fiu cu el straight face... dar nu-mi place de el.

Ce sa fac? va rog am nevoie de sfaturile voastre kiss

8 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Cu tupeul pe care îl are i-o retezi scurt, nu-mi place de tine, da?
Pa, pa.

| Adry05 a răspuns:

Spune-i ca iti pare rau dar sentimentul nu este reciproc, adica nu il iubesti spune-i ca iti place de altcineva insa mai bine nu i-ai zice caci altfel poate dupa te va necajiiwinking

| Crisu_7532 a răspuns:

Pai, problema este foarte simpla: spune-i clar si raspicat, de fata cu alti colegi, ca nu il placi. Incearca totusi sa ii spui pe un ton rece, dar politicos. Nu este nevoie sa faci scandal sau sa-l faci sa creada ca esti mahalagioaica. Pur si simplu spune-i ca e un baiat de treaba dar ca nu este genul tau si ca nu are rost sa insiste pentru ca e vorba de demnitatea lui. Dupa ce i-ai spus asta, ignora-l. Daca are vreun pic de onoare barbateasca, te va lasa in pace. Daca va insista, chiar si dupa ce i-ai zis asta, ignora-l in continuare si nu-ti mai face probleme de el. Chiar nu merita sa stea agatat dupa tine ca un catelus.

| AnnaMariaaa a răspuns:

Spune-i ca tie iti place de altcineva si intre voi doi nu poate sa fie decat o relatie de prietenie si nimic mai mult.

| friday a răspuns:

Explica-i ca vrei sa fiti doar prieteni, pentru ca tu placi pe altcineva si nu ar fi corect sa acepti o relatie cu el pentru niciunul dintre voi (pentru tine ca te "sacrifici" stand cu el din mila si iubind de fapt pe altcineva, si pentru el ca stai cu el si visezi la altul). Sper sa inteleaga.Bafta!

| Blackwoman27 a răspuns:

Zii ca nu-l placi si gata

| Fredie a răspuns:

happy Spune-i cu diplomatie ca nu il placi, insa fara sa-l jignesti, desi poate ca ar merita avand in vedere ca pare genul acela super tupeist, obraznic, samd. Pentru a da tu dovada ca ai bun simt, ii poti spune ceva de genul, eu nu vreau sa fiu cu nimeni acum, samd. Bye.