| Aleeeeeeee a întrebat:

Hey! ce mai faceti?

Sunt intr-o mare incurcatura, si am nevoie de sfaturile voastre. Ieri la scoala o colega l-a intrebat pe Mihnea ( nu e numelel real al baiatului pe care il plac ) daca vrea sa fie cu mine, a spus ca eu vreau sa fiu cu el straight face i-a spus asta fata cu vreo 5 baieti si apoi s-a dus ( colega mea ) si a spus tuturor din scoala ca eu si Mihnea suntem impreuna ( dar el nu i-a spus ca vrea sa fie cu mine, i-a spus doar ca e nebuna ). In penultima pauza, una dintre colege as scris un biletel,, numele meu + numele baiatului pe care il plac " si i-la lui Mihnea iar toata clasa lui stie acum de biletel si cred ca eu i l-am trimis straight face. Nu stiu ce sa fac, acum Mihnea nici nu ma mai baga in seama. Ieri i-am trimis un msj pe mess si mi-am cerut mii de scuze, acum astept sa intre pe mess pentru a citi mesajul.

Nu stiu cum sa scap de toate astea, la fiecare pas care il fac prin scoala toata lumea ma intreaba daca eu si Mihnea suntem impreuna. Oare acum ar fi momentul sa ii spun ce simt? mi-e frica, ca nu o sa ma mai vorbeasca cu mine din cauza biletelului, si a tot ce i-a spus colega mea crying.

Ce sa fac? crying va rog am nevoie de sfaturile voastre

Răspuns Câştigător
| different a răspuns:

Cel mai bine ar fi sa le spui tuturor ca nu este adevarat ceea ce au spus colegele tale si ca nu tu le-ai pus sa faca asta.Il iei si pe Mihnea de`o parte si`i explici cum stau lucrurile si ca tie iti place de el dar tu nu ai fost implicata in povestea cu biletelul si zvonurile ca tu ai vrea sa stai cu el. Poate va intelege si il vei putea intreba tu personal daca ar vrea sa stea cu tine. Acum depinde si de firea lui si de cum va percepe ceea ce ii spui! Sper sa mearga bine! Succes!:*

4 răspunsuri:
| bOmBoNiC14 a răspuns:

Nu stiu ce sa zic daca ar trebui sa te superi pe ea ca a facut asta dar cateodata facem lucruri si nu ne dam seam da ce le facem. ok acum sa vb de ''mihnea'':pai cred ca ar trebui sa vb cu el fata in fata.desi poate dupa ce ti s. a intamplat nu ai vrea sa dai ochii cu el trebuie sa incerci. poate el a iteles povestea total gresit. incearca si pe mess, daca chiar nu poti vb cu el. pe cei din jur nu. i baga in seama desi e cam greu de evitat acest lucru.inca o data incearca sa vb cu el asa natural si sa ii explici totul de la cap la coadda si spune. i ca il simpatizezi sau iubesti u stii ce simti pentru el si ca nu vroiai sa se ajunga la asa ceva si... ii explici u tot ce simti.vezi sa nu fie prea multa lume prin preajma s-ar putea sa iasa discutii.(viata e plina de incercari pe care trebuie sa le trecem. sper ca ti-am fost de ajut-o scuze de prescurtari si toaate cele te pup)

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Asa.deci chiar nu stiu. ce as putea sa te sfatuiesc. dar vorbeste cu el`. spune`i ce simti si explica`i ca nu tu i`ai trimis biletelul si nu ai pus`o pe colega ta sa mearga la el`. cam asta cred eu`. sper ca te-am ajutat`:*

| emy1994 a răspuns:

Pai voi ce clasa sunteti? ca asa se intampla numai la gradinita sa spui la toata clasa ca lu cineva ii place de altcineva.

| emy1994 a răspuns:

Acum e alegerea ta... ori sa fiti impreuna ori sa spui la clasa ca nu sunt adevarate zrilevonu