| kunixi a întrebat:

Buna, astăzi m-am certat rău cu mama mea din cauza unor probleme pe care trebuie sa le fac mereu, curat și chestii de astea, ma întreabă mereu de ce sunt suparata și de ce mă comport așa, `a zis ca nu mai suporta și ca vrea sa mă trimită la tatal meu în alta țară, nu sunt în apele mele și nu știu de ce fac așa. Cum aș putea sa o fac ca sa nu mai creadă chestii din astea? Am numai gânduri rele și da știu ca trebuie sa merg la pshiholog, dar chiar nu știu ce am și de ce fac așa, de ce ii răspund așa, de 3 ani mama a găsit pe cineva care nu se comporta așa de frumos cu mine și am început sa mă comport urat din cauza asta, credeți ca e din problema asta? Anul asta fac 14 ani și chiar am nevoie de ajutorul vostru

4 răspunsuri:
| Mosotti a răspuns:

Pai si tu de ce nu faci curat si ce trebuie?! Sa faci, poate nu mai suporta ca faci prostii, nu faci in casa mai nimic, si asa mai departe, nu stiu ce sa zic.

| 116111 TelefonulCopilului a răspuns:

Buna!

Hai sa stam de vorba. Vrem sa te ajutam.
Poti primi ajutor specializat in mod gratuit.

Asociatia Telefonul Copilului poate fi partenerul tau de discutii sau poate fi prietenul tau atunci cand te confrunti cu o problema. Confidentialitatea este cuvantul cheie in relatia ta cu serviciul Telefonul Copilului, oferit de organizatia noastra.
Apelul catre 116 111 este gratuit din retelele Telekom, de luni pana duminica, in intervalul orar 08.00 – 00.00. Mai multe poti afla si la: http://www.116111.ro/intrebari-frecvente
Pentru ca problemele cu care te confrunti reprezinta subiecte delicate si te-ai putea simti in largul tau mai degraba in mediul online, te indrumam sa ne transmiti mesajul tau la telefonulcopilului@telefonulcopilului.ro

Acum poti primi consiliere gratuita si direct de pe telefonul mobil, descarcand aplicatia noastra http://www.116111.ro/descarca-aplicatia

Asteptam sa te ajutam!

| Annaaaaaa5115 a răspuns:

Hmmm...esti in faza de trecere intre copilărie si adolescenta si acolo sunt chestii gen nervi fără motiv, depresie, certuri cu părinții.Ei ne vad dificili.Mama ta ar trebuie sa stie lucrurile astea

| Ciorcan a răspuns:

Nu te mai consuma atât la ce spune ea! Ea acum pentru ca are alt bărbat se poarta așa e de moment! Tu pentru ca ești atât de tânăra ai viața înainte fa ce ați place asculta muzica dansează du-te cu prieteni in oraș nu mai bagă in seama ce zice ea! Și dacă e vorba de curățenie fa și tu ca nu faci pentru ea in primul rad fa pentru tine pentru ca ești fata și o sa ai nevoie pe viitor sa fi un om curat ordonat! Am fost și eu așa ca tine și am început sa fac ce-mi place și am trecut peste tot nu mai bagă in sema lucrurile rele ce ti se spun! Sau pur și simplu vitejește cu mama ta dacă simți ca e din vina ca are un barabat!