| Iulia8659 a întrebat:

astazi mi-am luat telefonul samsungs5230 si femeia de la cosmote nu mi-a spus daca trebuie lasat telefonul 12 ore si eu nu stiu. care imi poate spune daca trebuie sa il las primeste funda
mersikiss

Răspuns Câştigător
| EsarfaRozZ a răspuns:

Pai...cand ai luat telefonul, il lasi sa se descarce de tot, pana se inchide. Apoi, il lasi 12 ore la incarcat. si o sa iti tina mai mult bateria asa, decat daca nu ai facut cum am mentionat mai susbig grin eu toate telefoanele care le-am cumparat le-am lasat asa, sa se descarce de tot, apoi le-am lasat 12 ore la incarcat, si nu am avut probleme cu bateria deloc. Acum depinde si de telefon cat tine...big grin

sper ca te-am ajutat
po0op:*

4 răspunsuri:
| DorelSudoru a răspuns:

Da trebuie pentru. a se formata bateria. Daca nu il lasi doar 2 ore pe urma o sa te tinas bateria oarte putin.(am facut si eu asa cu un tel. si daca ascultam muzica sau stateam pe net in 5-6 se ducea bateria)

| Sn00pY a răspuns:

Eu am s5233 si nu l-am lasat la formatat

| Iulia8659 explică:

Mersi multkiss

| sabininio a răspuns:

Pai la toate telefoanele trebuie sa lasi bateria la formatat vreo 11-12 ore pentru ca apoi sa tina mai mult acum faci cum vrei dar dupa parerea mea ar fi sa il lasi in priza 12(cel putin asa am facut eutongue)