| DorinAdrian a întrebat:

Buna, au trecut 7 ani de cand am plecat de la scoala, am 26 de ani si am abandonat scoala in clasa a 10 a, am plecat de la scoala din cauza oamenilor care ma faceau sa ma simt inferior, m-am angajat la o firma fast food si am lucrat un an, dupa asta, m-am angajat in domeniul ca operator slot machine in care lucrez pana in prezent, nu am avut niciodata probleme cu angajarea la o firma din cauza ca am doar 10 clase, dar m-am gadndit ca trebuie sa fac ceva serios cu viata mea, totusi, nu cred ca pot sa fac ceva cu 10 clase in viata asta, simt ca sunt in stare sa fac mult mai multe, invat destul de mult si ma cultiv zilnic in diferite domenii, as vrea sa stiu daca pot sa mai fac ceva in viata asta.
Mai merita sa incep clasa 11 a undeva din nou?
Sau macar daca imi investesc foarte mult timp in cultivarea unor informatii o sa ajung sa-mi castig decent traiul si sa am o viata normala si fericita?

5 răspunsuri:
| Andreeush a răspuns:

Poți să faci în așa fel încât să termini liceul.

| siriusblack98 a răspuns:

Iti poti continua liceul la frecventa redusa (sunt cursuri de weekend, dar nu in fiecare weekend). Daca vrei sa aprofundezi un domeniu si sa te specializezi pe acel domeniu, liceul+bacul te ajuta sa te inscrii la o facultate de profil. Apoi eventual un masterat.Desgur ca nu in toate ai nevoie de studii daca te duce capul, doar ca fara studii ca sa ajungi ''om mare'' pe langa inteligenta ai nevoie si de un gram de noroc ca sa intalnesti oamenii potriviti la momentul potrivit.

| Swae a răspuns:

Ori pleci din tara, ori incepi scoala. Altfel, cel mai probabil vei muri de foame pe aici.

Răspuns utilizator avertizat
| Swae a răspuns (pentru ThePrinceOfAllSaiyans):

Cu greu.