| Fundă25 a întrebat:

Buna!
Azi dimineata m-am combinat cu un baiat. M-a sunat si i-am spus ca da, vreau. Acum, urmeaza sa ne intalnim diseara. Va avea loc primul sarut... eu n-am avut parte de el pana acum. Nu stiu cum sa reactionez, ce sa fac. Nu stiu ce trebuie sa fac, cum sa fac... Nu stiu daca va fi ceva simplu, sau ceva complicat. Putin ajutor, va roghappy!

11 răspunsuri:
| LoveForShania a răspuns:

Buna!
Am observat la majoritatea fetelor ca sa te combini inseamna doar sa te intalnesti pe afara cu el, sa vorbesti pe mess, la telefon, si sa fi cu el doar pentru ca arata ok.

Inainte nu era asa. Inainte daca ieseai afara sau vorbeai pe mess si il cunoasteai bine si simteai ca il placi, si stiai si ce are el prin cap, nu numai fizic, atunci ''te combinai''. In fine, s-a schimbatoh go on

Revenind...

De ce diseara ''va avea loc primul sarut''? Adica la prima intalnire trebuie sa si te saruti, doar ca sa simti senzatia sau ce? laughing
Cand saruti pe cineva nu trebuie sa te gandesti : '' diseara ma intalnesc cu el si trebuie sa-l sarut, dar nu stiu cum e eu nu stiu sa sarut''. laughing
Atunci cand ''va sarutati'' o faceti pentru ca asa simtiti voi, nu pentru ca ''trebuie'', si atunci cand saruti nu trebuie sa fi stresat ca ai sarutat ciudat sau ceva, trebuie doar sa pui suflet, sa iubesti acea persoana pe care o saruti si sa pui pasiune si dragostewinking Atunci totul va iesi bine. happy
Succes si multa dragostewinking! :*

| Ramonaaaa a răspuns:

Hibatting eyelashes!
Primul sarut este intotdeauna un sarut care ramane in mintea tuturor, nu intotdeauna ceva extrem de frumos, formidabil dar totusi ceva placut.
Nu exista un manual de sarut. Tot ceea ce trebuie sa faci, pentru inceput, este sa te asiguri ca este omul potrivit cu care vrei sa ai parte de primul sarut.
Daca el este atunci fii relaxata, degajata, foarte calma si atunci cand se apropie de tine incepe`ti printr`o atingere a buzelor usoara iar apoi sarutul propriu zis.
Totul vine de la sine. Nu exista trucuri si alte prostii.

| Famelia11 a răspuns:

Nu trebuie sa fii speriata, daca va avea loc primul sarut nu trebuie sa-ti fie teama pentru. Ca totul va veni de la sine soocces! :*

| JusTMeEmmY a răspuns:

Totul vine de la sine rolling on the floor poti sa exersezi cu mine daca vrei laughing (glumeam)

| xxD a răspuns:

Heii! love struck
Asa eram si eu happy
Nu trebuie sa-ti faci griji deoarece totul vine de la sine ai sa vezi!
O zi buna iti doresc si succes disearaa! Distractie placuta la intalnire! kiss

| anaaa13 a răspuns:

Lasa totul sa curga de la sine si nu iti mai face atatea probleme tongue.

| Cecex3 a răspuns:

Nu exista o regula pentru a saruta. Nu ai de ce sa-ti faci griji. Mai bine lasa lucrurile sa se intample asa cum trebuie. Momentul trebuie sa fie special, nu planuit cu nu stiu cat timp inainte, mai bine bucura-te de seara acesta! Dupa parerea mea, n-ai de ce sa te gandesti la "Cum o fi?"; "Ce-am de facut?"; "Daca n-o sa iasa bine?". Totul vine pe moment!
Distractie placuta pentru diseara :]

| Ligiutza_4357 a răspuns:

Deci niste pasi ar fi :
1. Te apropii de el, si iti asezi mainile in jurul gatului lui.
2. Il privesti in ochii, in timp ce te apropii de fata lui
3. cand esti la cativa centimetri de fata lui, inchizi ochii
4. iti lipesti buzele de ale lui ( buzele tale vor fi mai desfacute, nu stranse si incordate ca si cand ai da un pupic)
5. Cand buzele voastre sunt unite ( iar gura intredeschisa ) iti bagi incet limba in gura lui.
6. Cu limba ii mangai incet limba. Adica... e ca si cand i-ai lingeo.
7. Apoi, cand simti ca numia ai aer, sau simti nevoia sa sfarsesti, iti retragi limba inapoi in gura, si apoi o inchizi
8. Ca totul sa devina si mai dulce, ii mai dai un pupic pe buze dupa aceea

Vezi nu e deloc greu, toata cheia e ca atunci cand gura ta ii intalneste gura, gura ta sa fie intredeschisa, si sa-ti faci curaj sa introduci limga. Dupa aceea totul vine de la sine

Succes. vezi ca e simplu?
...Dar oricum daca` e primul sarut si daca nu iese perfect o sa ti se para foarte binehee hee...dar mai bine lasa`l pe el sa controlezehee hee

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna!
Pai,in primul rand, avand in vedere ca este primul vostru sarut ar trebui sa fie placut si intim. In al doilea rand:fa-ti curaj!
Cand va apropiati unul de altul, apleca-ti capul putin intr-o parte(cat sa nu dati nas in nas happy ) si apropiati-va buzele. And this is it! Daca vrei sa continui cu un french kiss, tot ce aveti de facut este sa va deschideti gurile si sa va invartiti limbile concomitent, eventual muscari tandre de buze.winking Oricum, fiecare cuplu are un stil anume si sarutul nu se invata prin predici, ci doar prin practica asa ca... SUCCES!
Si inca un pont... spala-te pe dinti si mesteca o guma inainte. Ii va placea mai mult!winking
Distractie placuta!
P.S: Sarutul este ca dansul: daca baiatul stie, atunci el conduce si amandoi va distratiwinking

| madalina_1786 a răspuns:

si eu am fost la fel : uite trebuie in primul rand sa gandesti pozitiv si sa iti faci curaj pentru a iesi totul perfect
apropiativa incet, apleacati capul putin intr-o parte pentru a nu da nas in nas si cam atat este tot a si ai grija sa nu faci prosti
BAFTAwinking si sa ne zici si noua cum a fost wave

| alexa_9292 a răspuns:

Buna! la aceasta intalnire trebuie sa fi relaxata si sa vorbesti cu el fara emotii.in legatura cu sarutul lasa sa fac el primul pas, iar daca el nu are nici o reactie fa tu! cand va sarutati lasate dusa de val.nu fi incordata ca atunci el o sa i-si dea seama ca esti foarte stresata!happy funda?