| browneyes99 a întrebat:

azi m-am invoit de la scoala fiindca ma durea burta rau de tot. niciodata nu m-a durut asa.( e din cauza menstruatiei). asa am ajuns acasa si i-am trimis pe parinti sa imi ia niste pastile pentru durere fiindca simt ca imi crapa burta. doar ca ei nu stiu sigur ce pastile trebuie sa imi ia pentru ca sunt copil(11 ani). adica mama foloseste pastile pentru adulti cum ar fi no spa sau alcocalmin dar ei nu stiu sigur daca eu am voie sa iau din alea. si cum ei nu stiu, trebuie sa astept sa se duca la medicul de familie sa vb cu el si sa imi spuna ce pastila sa iau sau, sa intreb pe net ce pastila ar fi buna pentru mine.deci... ce pastila ar fi buna pentru mine?

3 răspunsuri:
| solumaam a răspuns:

Sa inteleg ca tu ai mai multa incredere in noi decat in decizia parintilor?
Daca parintii tai nu au vrut sa te trateze dupa ureche ca sa nu i-ti faca rau tu de ce vrei?
Mai rabda si tu putin pana vor afla ...eu pentru dureri iau ketonal si i-mi trece instant orice durere as avea, altul te va sfatui sa iei midocalm sau cine stie ce alt calmant, de unde vei sti daca sunt bune pentru tine pana ce nu te consulta un medic?

| Resource a răspuns:

Nurofen este cel mai bun pentru durerile menstruale. Intr-o ora nu vei mai simti absolut nicio durere ^^

| Micutza_2327 a răspuns:

Daca crezi ca Algocalmin este pentru adulti, potui sa iei doar jumatate. Este cel mai efectiv.