| aLexx_6290 a întrebat:

Buna azi nu am chef de scoala si nusj ce sa. i zic mamei ca sa nu ma duc
dar din astea cu ma doare burta capu nu merg!

mersi :* app fundalove struck

7 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

In loc sa stai acasa iesi afara si plimbate pana la ora in care trebuie sa revii de la scoala sau intri mai repede in casa zicand ca v-a dat drumul mai repede. Daca maicata lucra si stiai la ce ora pleca din casa asa intrai tu dupa aia.

| Maria002 a răspuns:

Buna! Ai putea sa incepi sa tusesti si apoi daca nu merge zici ca ai febra si iei termometrul si cand nu e la tine in camera il pui pe calorifer si apoi il dai

| 4b a răspuns:

Pai spune-i ca ai vb cu colegii si v-ati hotarat sa nu mergeti nici1 la scoala...

| Angiutssa a răspuns:

Eu zic sa te duci la scoala, poate inveti sa scrii.

| Sophie90 a răspuns:

Poti sa ii spui ca te doare capu' si ca ai o sensatie de greata...

| axeman19 a răspuns:

Oricum o sa ai apsente asa ca mergi dar nu la scoala in parca si astepti pana ce mama ta pleaca la lucru te intorici si gata da ai grija sa nu te prinda taicato sau cineva

| gina09 a răspuns:

Spune-i ca ai o materie grea la care ai invatat dar nu ai inteles lectia si tie frica sa nu te asculte sa ei o nota proasta si promiti ca vei lua un 10 la materia respectiva... poate asa va intelege succes:*