| xPitic a întrebat:

buna! Deci, acum cateva saptamani(2-3)am zarit un baiat care este mai mare decat mine cu un an, si desigur cu o clasa.In acele zile a inceput sa imi placa de el si in acelasi timp sa simt ca si el ar simti ceva pentru mine.Adica nu am vorbit fata in fata dar de fiecare data pe holul scolii iesea in pauze si ne priveam reciproc, dar nu mai mult de atat. Apoi in alta zi aveam TIC si a trebuit sa cobor pentru a merge in cabinetul de informatica si in momentul in care am coborat a iesit si ma tot privea, peste cateva minute iar am urcat pentru ca uitasem sa iau ceva din clasa si iar a iesit si ma privea.Si tot felul de alte chestii dragute din care se vedea ca ma place sau cel putin se uita la mine...Acum,de cateva zile nu mai iese din clasa, ochii aia superbilove struck nu i-am mai vazut.doar atunci cand mai are fizica mai trece prin fata clasei mele si il mai vad. Faza e ca nu inteleg au fost zile in care se vedea clar ca ma place si ca-l plac iar acum vrea sa para ca nu ma vede.Am auzit fara sa vreau ca cei din clasa de la eli si cam bat joc asa de cei carora le.ar place de cineva din alta clasa. O sa spuneti : 'Dar de ce eu nu am facut primul pas?' Eu am facut rost de id. ul lui m. a acceptat doar ca nimic mai mult.Intrebarea e :Chiar poate cuiva sa. i placa de o anumita persoana iar apoi sa nu faca nimic? Adica sunt baieti de genul celui mai de sus, timid? Sau sunt eu cam prea naiva si imi place de cine nu trebuie?! sigh

P. S 16 ani am eu iar el 17.
Stiu ca este pusa a 2 oara intrebarea dar as vrea din tot sufletul sa aflu mai multe parari din partea celor de pe TPU!big grin

3 răspunsuri:
| LaLaLaLoveAlex a răspuns:

Cam ai dreptate.probabil esti prea naiva.straight face. Trebuie sa te obisnuiesti cu ideea ca ASTIA SUNT BAIETII! Nu ai ce sa le faci.O zi buna alta rea.El daca te placea asa cum spui tu nu statea doar sa se uite la tine si atat.Sau poate ca baiatul te place. dar a vazut ca nu ii dai tu prea mare atentie si s-a lasat pagubas.baietii se plictisesc repede. mai ales atunci cand o fata nu prea le da atentie incep sa creada ca acea fata are figuri si etc.Mai pune'l si tu la incercare.sau nu! Mai bine trateaza'l si tu cu indiferenta si vezi cum reactioneaza.ca iti dai seama din privirea luihee hee. Daca vezi ca tot asa se comporta...Las'o balta! Next. mai sunt baieti.:*

| LadyGA a răspuns:

Buna! pai daca stai si nu faci nimic, o sa ramai mereu cu indoiala. exista baieti timizi, daca s-a uitat la tine ceva timp... exista un semn ca te place. l-ai adaugat in lista de mess, baga-te in seama cu el, gaseste tu ceva. nu are rost sa ramai cu indoiala. bafta!

| AstaMik2 a răspuns:

Poate acel baiat chiar este indragostit de tine dar probabil cineva i-a spus ceva gresit despre tine care la convins sa nu iti mai arate k te place.tu ar trebui sa vorbesti cu el, sai explici totul si sa o luati de la capat(asta insemnand sa faci primul pas, sa-i ceri numarul de telefon sau id-ul) succes