| windrime a întrebat:

care sunt cartile care v-au placut cel mai mult sau care considerati ca ar trebui citite?

Răspuns Câştigător
| blackmoon a răspuns:

Biblia stiu ca e grea dar se poate vei avea multe de invatat nu numai ca e cea mai veche carte existenta dar e si cea mai raspandita potrivit unui studiu 4 din 5 oameni au o biblie in casa asa ca nu ezita incearca macar din respect pentru Dumnezeu ca nu degeaba ii spune Cuvantul Lui Dumnezeu succes!

| windrime explică (pentru blackmoon):

Nu ma asteptam la un astfel de raspuns, multumesc sincer pentru sugestie nimeni nu mi-a mai recomandat Biblia pana acum.

| blackmoon a răspuns (pentru windrime):

O sa vezi ce frumoasa e mai ales in geneza unde incepe cu creatia cum a facut Dumnezeu totul mai incolo spre numeri leviticul e mai grea dar mult mai profunda mai ales partea in care moise il loveste cu ajutorul lui Dumnezeu pe faraon cu cele sapte plagi e foarte placuta nu iti mai vine sa o lasi jos din mana si in afara de asta este o carte de profetii implinite nu minciuni tot ce este scris in biblie chiar s-a intamplat succes si nu te descuraja chiar daca pare mare si grea!

9 răspunsuri:
| katherinne a răspuns:

"nu plange sub clar de luna"
"bestia"
"memoriile unei gheise"
"ultimul cantec"

| ﭿTroubledSoul a răspuns:

Contele de Monte Cristo.
Crima si pedeapsa.

| MissVamp a răspuns:

Masca de fier:Al. Dumas
mary poppinstongue.L.Travels
marile sperante:C. Dickens
superbe
sper sa le citesti

| P1x3lMD a răspuns:

Incearca,,Jocurile foamei",Stapinul Inelelor,Indiile negre, Ultimul Mohican, Olympos, Camelot, Singur pe lume...

| DariaAlina a răspuns:

Uhhh...De veghe în lanul de secară, Învierea, Seria Cântec de geață și foc, Floare-de-zapada si evantaiul secret ( foarte frumoasă cartea ), Scafandrul și fluturele, Invitație la vals, Sorgul Roșu, Să nu ma părăsești. Mie mi-au plăcut foarte mult.

| whiteOdrink a răspuns:

Liviu Rebreanu - Ion;
Mihail Drumes - Elevul Dima dintr-a saptea;
Jeni Acterian- Jurnalul unei fete greu de multumit;
Jose Ortega y Gasset- Studii despre iubire;
Mihail Drumes - Invitatie la vals;
Mihail Drumes - Scrisoare de dragoste;
Paulo Coelho - Unsprezece minute;
Paulo Coelho - Diavolul si domnisoara Prym.

Acum. depinde ce iti place si tie si ...depinde ce varsta ai! happy