| anonim_4396 a întrebat:

Ce adresa as putea pune blogului meu? Am pus o gramada de nume si niciunul nu este valid.Idei?

14 răspunsuri:
| MihaelaDart a răspuns:

Cand zici la adresa la ce te referi? Banuiesc ca la numele blogului, pune si in engleza sau daca e si in romana, poti pune si punct sau cratima daca iti sunt validate.

| Ralukafay a răspuns (pentru MihaelaDart):

Pai tot nu merge, imi spune ca adresa este nevalida sau neacceptabilta.

| Violleta2022 a răspuns:

Pune-l pe cel adevarat, ca sa nu-l mai uiti si sa-l poti valida tot timpul.

| Ralukafay a răspuns (pentru Violleta2022):

Pai nu merge, am incercat si nu mi-l valideaza.

| MihaelaDart a răspuns (pentru Ralukafay):

Pe wordpress sau pe blogger iti faci blogul? Daca nu ti-l valideaza inseamna ca sunt ocupate acele denumiri pe care le pui. Pune pe o hartie care nu merg, asta ca sa nu te incurci.

| Ralukafay a răspuns (pentru MihaelaDart):

Da,pe blogspot.

| vanilla80 a răspuns:

Nu ai idee ce nume să folosești pentru blog-ul tău și crezi că o să ai idei pentru a scrie articole? Hahaha, succes.

| Ralukafay a răspuns (pentru vanilla80):

Da,am deja idei pentru a scrie si stiu si ce nume sa ii pun, adresa e problema. Exemplu: www.ancamaria.blogspot.com si nu merge, nici www.ancamaria.com nu merge si nici www.roancamaria.ro nu merge.

| vanilla80 a răspuns (pentru Ralukafay):

Domeniile care se termină-n.com,.ro se plătesc.

https://wordpress.com/start/delta-site/design-type-with-store Încearcă aici, dacă nu merge ancamaria.wordpress.com înseamnă că acel nume este folosit.

| Ralukafay a răspuns (pentru vanilla80):

Ce nume as putea folosi?

| vanilla80 a răspuns (pentru Ralukafay):

Pe ce o să fie bazat blog-ul tău?

| Ralukafay a răspuns (pentru vanilla80):

Pe mai multe, adica nu o sa fie un subiect sau o tema fixa.

| vanilla80 a răspuns (pentru Ralukafay):

Încearcă lumea.wordpress.com, mariaanca.wordpress.com, viata.wordpress.com, n-am idei exacte la ora asta, gândește-te și tu, mâine poate vin cu o listă.

| Ralukafay a răspuns (pentru vanilla80):

Multumesc!