| BiancaAndreeaa a întrebat:

Ce inseamna pentru voi atitudine superioara? Cum arata în viziunea voastra o persoana cu o atitudine superioara (nu neaparat aroganta), o persoana care emana superioritate?

Răspuns Câştigător
| Andreea19Alina a răspuns:

Atitudinea de superioritate apare in momentul in care acea persoana se distanteaza si diferentiaza de ceilalti oameni prin trasaturile fizice elegante, prin manierele sale dar, cel mai important, prin cunostintele si ideile abstracte, marete si idealiste pe care le are si le impartaseste cu ceilalti, devenind un orator pentru ei si un model de superioritate/perfectiune.

2 răspunsuri:
| RAf1224 a răspuns:

Sunt persoanele care au Multa încredere in ei.(cateodata prea multa) Ei pot fii persoane care se cred superiori fără sa fie, sau persoane istețe care își folosesc aceasta "superioritate" ca sa îi ajute pe ceilalți.Sunt unii care capătă un rang mai înalt intr-un anumit spatiu (scoala, loc de munca etc.) și atunci încep sa aibă aere de boss.Dar nu toți(din fericire) "ating" acest nivel de agresivitate.

| Zemonek a răspuns:

'' Nu cunosc alt semn al superioritatii decat bunatatea''.