| SERIALS a întrebat:

Ce inseamna a fi o persoana ciudata in viziunea voastra?

Azi un coleg m-a intrebat de ce sunt ciudat.

11 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Ideal este sa-l intrebi intotdeauna inapoi: "de ce crezi ca eu sunt ciudat, explica-mi!"
Pentru ca noi nu avem de unde stii ce a gandit baiatul ala despre tine cand ti-a spus asa ceva!

| T0T a răspuns:

Diferit.

| SERIALS explică (pentru T0T):

Si parerea ta la situatia asta. E ok sa fii diferit de ceilalti? Mie mi-i bine si asa, doar ca nu agreez unii colegi si nici nu vreau sa discut cu unii.

| T0T a răspuns (pentru SERIALS):

De ce să nu fie ok? E ok în momentul în care te accepți așa cum ești și nu dai importanță opiniilor altora când nu trebuie, dacă nu stă așa situația atunci nu mai devine ok.

| SERIALS explică (pentru T0T):

Pentru mine conteaza parerea altora, si asta ma face trist. Nu stiu ce sa fac cu asta

| T0T a răspuns (pentru SERIALS):

De ce contează, vor trăi ăia cu tine pentru tot restul vieții sau te vor ajuta cu ceva, te vor face fericit? Dacă nu, sunt niște nimeni iar dacă nu conștientizezi asta înseamnă că asta e ceea ce meriți. E normal să te afecteze involuntar oarecum dar conștientizează asta și nu va mai fi așa important. Persoanele alea importante te vor aprecia, restul sunt niște căcați.

| SERIALS explică (pentru T0T):

Mersi mult de raspuns. Voi incerca sa nu le dau valoare, ca chiar sunt un "nimeni" pentru mine si vreau sa nu-i mai vad big grin Am noroc ca e ultimul an de facultate, trebuie sa ma concentrez asupra altor lucruri. Si sa le arat ca sunt mai super decat ei

| Deaad a răspuns:

Intotdeauna sa te bucuri cand cineva te face ciudat. Daca esti ciudat e bine.Ciudat inseamna a te scoate din "normalitate" adica exista o posibilitate ca tu sa fii un lup printre oi dar nu pun mana in foc ca nu te cunosc.

Continua sa fii ciudat.

| Winddd a răspuns:

Când nu ești precum ceilalți ești catalogat ca fiind ciudat.

| SERIALS explică (pentru Winddd):

Si e ok sa fii asa?

| Winddd a răspuns (pentru SERIALS):

Mereu o să fie ok, atâta timp cât ești tu. Poate că pentru unii o să fii ciudat, dar vei da și peste oameni care o să-ți iubească ciudățenia.