| anonim_4396 a întrebat:

happy ce parere aveti de fetele din ziua de azi? straight face 14-18 ani

10 răspunsuri:
| mona a răspuns:

unele sunt de treaba iar restul sunt rasfatate, fitoase, incapatanate si prost educate

| TheAce a răspuns:

Nu vreau sa cadem in apcatul generalizarii. Niciodata nu-i bine sa o facem. E drept ca generatiile s-au schimbat si aceasta generatie e mult sub ceea ce ar fi trebuit sa fie dar asta nu inseamna ca nu exista tineri extrem de inteligenti si talentati cu care ne vom mandri nu peste multa vreme. Fetele intotdeauna cand ajung la pubertate isi doresc sa iasa in evidenta. Asta e bine. Sunt mereu cu un pas inaintea baietilor pentru ca tind sa stie mai repede ce isi doresc la viata. Aceasta generatie nu face exceptie. Unele sunt prea grabite sa creasca dar asta e specific varstei. Tineretea ne impinge sa fim nesabuiti. Spunea Oscar Wilde foarte plastic pe vremea cand era un tanar scriitor, acum vreo 200 de ani : ''Sunt prea tanar ca sa n-am dreptate''. Si intr-adevar asa e, cand suntem tineri parca nu luam in calcul ca am putea sa ne inselam. Nu am o parere globala despre tinerele din ziua de azi. Unele sunt asa cum ar trebui sa fie, altele sunt peste asteptari sid esigur exista si pitzipoancele nelipsite. Dar repet, nu e benefic pentru o generatie sa o generalizam si sa o punem intr-o singura oala. Riscam sa pierdem diamentele printre carbuni.

| IzZabela119 a răspuns (pentru TheAce):

Asa si eu, am 14 ani si imi place sa ma imbrac ca fetele mai mari, si multe ma catalogheaza fitoasa si asa mai departe, mereu mi-a placut sa fiu eleganta si in pas cu moda. Eu nu pot sa le inteleg pe unele cum faci tu o fata " curva" sau mai stiu eu cum daca fata e VIRGINA. Asa oameni.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Prost educate si prost influentate de societate

| mariukka a răspuns:

Nu ma refer la toate:
dezvoltate
fite
unele se dau foarte mult cu cosmetica
isi fac iubiti pe perioade scurte
si cred ca unele deja nu sunt virgine big grin

| ema_2625 a răspuns:

Uita sa isi traiasca copilaria si adolescenta, deci se maturizeaza prea repede, nu procedeaza corect cand isi fac iubiti mai mari decat ele si nu mai invata, au un vocabular vulgar si se imbraca prea sumar pentru varsta lor.

| Krueger a răspuns:

Nu toate sunt la fel, insa cele mai multe au doar cuc in cap happy

| JustOneLife a răspuns:

Sincer? Mie mi se par majoritatea fitoase, declarand "iubiri eterne" din 10 in 10 minute pe facebook.
-Este o parere, nu injurati tongue

| justU a răspuns:

Prea multe fite...

| Y0viB0y a răspuns:

Nu te simti ofensata ca esti fata.Dar in ziua de azi mi se par majoritatea fetelor pe ''interval'', putine dintre ele mai stiu ce e iubirea adevarata.(parerea mea)