| cry99 a întrebat:

ce parere aveti de o relatie, in cazul in care fata are 14 ani, iar baiatul 19 si ceva, aproape 20? desi amandoi sunt cu capul pe umeri, iar el nu da semne ca ar vrea ceva mai mult in afara de saruturi, imbratisari si ma rog alte gesturi tandre si romantice care se intampla intr-o relatie... si in cazul in care amandoi au avut ocazia de a cunoaste viata din diferite unghiuri, chiar si pustoiaca, deci, credeti ca se poate ajunge vreodata la sentimente reciproce, chiar sa se iubeasca? sunt cat de cat de partea ca dragostea nu are varsta, dar na, acum fiecare cu parerea lui. Multumesc frumos si astept parerile voastre happy

4 răspunsuri:
| Liviu a răspuns:

Pedofilie iti spune ceva?
Sa fim seriosi, baiatul deja de pe la 18 19 20 de ani incepe sa munceasca, deja i se schimba mentalitatea complet, vede viata in o altfel de 'culoare' fata de cat poate vedea o copila la 14 ani...
Deja de pe la 19 20 de ani esti barbat, ce poate sa iti ofere o copila? te baga in draci,te lasa cu o mana de 'oua' (barbati vor intelege) nu te poti atinge de ea, scrie puscarie pe TINE, iei mai multi ani de puscarie decat are ea de viata, mai ales daca are si niste parinti comunisti care sa manance rahat la politie, te baga lejer vreo 10 ani duap gratii, o scoate pe fisa virgina si poate nu era laughing De acord, fetele in ziua de azi la 14 ani deja au sanii,fundul dezvoltat si multe altele.
Asta imi aminteste de o intamplare acu vreo saptamana.
Ma duceam sa cumpar paine, dau cumpar o tigare, un chibrit(deh, le arunc dupa ce aprind tigarea)ma duc la locul unde fumez eu de obicei, stupoare... 2 fete de a opta fumau, ma uit la ele, le intreb cati ani au, de la ce scoala sunt, aflu ca au 14 ani, una din ele se uita sarcastic la mine si imi spune " Eu fumez cam un pachet de tigari pe zi, daca mai vine si iubitu meu fumam aproape 1 pachet jumate poate 2 " Ma uit la ele tampit, ma intreb oare de unde au copii astia bani de tigari? fata la 14 ani arata de 20 + niste sanii de stateau sa explodeze, un fund bombat... si foarte maturizata la corp
Oare imi scapa mie ceva? generatia mea din '91 cand m-am nascut eu nu eram asa, am terminat scoal generala prin 2007 insa nu fumam in generala, nu stiam ce's alea, acum toti 90% din clasa a8 fumeaza si bea straight face

Răspuns utilizator avertizat
| τττ a răspuns:

Bună.
Dacă băiatul nu profită de ea, de ce nu? Dragostea nu are vârstă.
Pa, pa.

| LadyDeny a răspuns:

Eu zic ca fata ar mai trebui sa termine macar liceul, sa-si faca si ea o cariera, iar baiatul daca o va iubi cu adevarat o va astepta pana face macar 18 ani, la varstele astea nu are rost sa incepi o relatie pentru ca oricum nu o poti sfarsi cu casatorie, deci nu-i vad rostul :d