| SimpleSergio a întrebat:

Buna!
Ce parere aveti de parul pe picioare la BARBATI? Ar trebui dat jos.sau pastrat?

Răspuns Câştigător
| hashe86 a răspuns:

hai sa ne mai pastram unele marci ale masculinitatii noastre!
nu sunt o fire conservatoare, dar in privinta asta e mai bine cum ne a lasat mama natura!

45 răspunsuri:
| Silvia a răspuns:

Pastratbig grin

mumoasa
| mumoasa a răspuns:

Nu trebuie ca barbatii sa se epileze.Ca doar nu sunt femei.hee heeE mai bine asa.winking

| killer3023 a răspuns (pentru mumoasa):

Cauți cumva o scuza, ca iti e ti-e lene sa te faci, si ai mai mult par ca un bărbat care se face? Bărbăția nu sta in firele de par de pe picioare burtă. Hai sa ne lăsăm și la zona genială, ca suntem bărbati. Eu mă fac si pe mâini și picioare.

| GeorgeBClaudiu a răspuns (pentru killer3023):

Parcă ești poponar, auzi și pe mâini și pe pe picioare

constantaproca
| constantaproca a răspuns:

Este optiunea lor, nu sunt de condamnat nici cei care se epileaza, nici cei care nu o fac.

kittyalexandra
| kittyalexandra a răspuns:

Dupa parerea mea ar trebui pastrat... Dar e alegerea lor. Nu imi fac o parere despre un barbat in functie de prezenta/absenta parului de pe picioare...

cami
| cami a răspuns:

Asa cum spune @andrutza : Ce Dumnezeu, ori e barbat ori gaina... de avicola rolling on the floor
Deci, pastreaza-l.

| Antrax a răspuns:

Eu zic ce e mult strica

| inna a răspuns:

Daca tipu e blond sau saten nu cred ca este necesar. Daca e brunet ar trebui...adica sunt unii la care se vede groaznic...parerea mea happy

| GeorgeBClaudiu a răspuns (pentru inna):

Deloc nu trebuie, ce contează culoarea parului, un bărbat trebuie să aibă par, pot să îl am de 1 metru, să nu se vadă pielea, tot nu l-as da jos

| inna a răspuns:

Daca tipu e blond sau saten nu cred ca este necesar.Daca e brunet ar trebui...adica sunt unii la care se vede groaznic...parerea mea happy

| Roll_Roly_1997 a răspuns (pentru inna):

Corect,asa ma gandeam si eu!

mlm
| mlm a răspuns:

O parere buna, evidentiaza masculinitatea.

| Pho3nix a răspuns:

Eu sunt baiat.
Parerea mea este ca parul trebuie ''pastrat''.
Cum ziceau unii mai sus, doar nu suntem gaini avicole.

| Leea1234 a răspuns:

Eu cred ca ar trebui "pastrat"! la naiba ca doar e barbat, nu gaina de avicola! pe mine, un barbat epilat nu ma atrage deloc, arata ridicol! (parerea mea)

| yanny`s a răspuns:

Un baiat fara par pe picioare arata ca este ingrijit, dar parca prea multa feminitate.Eu zic ca ar trebui pastrat:* E mai bine naturalbatting eyelashes

| MisterKat a răspuns:

Salut! Daca lucrezi in domeniul modelingului ar trebui sa te epilezi sau daca faci un sport, dar nu numai. Multe dintre femei apreciaza faptul ca unii barbati au grija de aspectul lor fizic. Reprezinta un atuu, zic eu. Dar sunt si tot felul de ipocrite sau eventual pocaite care zic ca trebuie sa ramai asa cum te-a lasat divinitatea si sa nu faci vreo schimbare?! Wtf? Suntem in secolul 21 nu in Evul Mediu. Trebuie sa ramanem asa de inapoiati si in privinta asta? Noi romanii suntem destul de "crestini" cand vine vorba in a critica o alta persoana dar cand vine vorba de a ne auto-caracteriza, e cale lunga si fara de intoarcere.
O zi buna!
Daniel.

| GeorgeBClaudiu a răspuns (pentru MisterKat):

Ești bărbat, lasa-ti parul pe picioare

miruna-apostol
| miruna-apostol a răspuns:

Cand se apropie (ca imagine) de un urangutan, atunci e clar ca trebuie epilat.
Ce sa-ti mai spun de parul de pe piept... Am vazut barbati care poarta camasa descheiata, iar parul de pe piept le inunda gatul. Aceia mi se par de-a dreptul hidosi.
Mi-ai amintit de faza cu epilatul din filmul "Virgin la 40 de ani".rolling on the floor

| kitty_8919 a răspuns:

Pastrat...de afpt depinde ce fel de barbati daca cumva este vorba despre gay atunci jos cu ellaughing dar pentru un barbat care nu'i gaylaughing pstrat

| Crisu_8081 a răspuns:

Mie mi se pare foarte "cocalarish" ca un baiat sa-si rada parul de pe picioare... Mi se pare aiurea sa aiba baiatul pielea de pe picioare "mai fina" decat a mealaughing Nu stiu, zic si eu laughing

| alle529 a răspuns:

laughing
Poi eu zic ca da, doar esti barbat. amu noh te poti epila daca vrei dar mai bine lasa`te asewinking.

| viki a răspuns:

Dat jos.winking

| Prezidentul a răspuns:

Numai daca esti gay te epilezi pe picioare sau daca ai probleme de sanatate...

| ina129 a răspuns:

Parerea mea trebuie pastrat ca doar e barbat sau il transformam in femeie?!laughing pe mine cel putin barbati epilati nu ma atrag, arata dragut dar bleah nici gand.PASTRAT devilparerea mea

| romina_7963 a răspuns:

Eu cand vad un barbat epilat pe picioare si mai e si dat cu ulei/crema ca sa sclipeasca mi se face greata.Inteleg ca trebuie sa te ingrijesti... dar nici sa ajungi ca o femeie...

| killer3023 a răspuns (pentru romina_7963):

De ce? Pentru ca arată mai bine decât tine?

| gege a răspuns:

Pastrat... mie imi placebig grin stiu cand sunt cu un barbat

| byank a răspuns:

Parere despre parul pe picoare? hmmmthinking nu cred ca am una. sunt femei care adora masculinitatea reprezentata in acest mod. iar altele cosidera parul o "hidosenie","oribilitate" etc. eu una personal n-am nicio treaba cu asta. daca el se simte bine cu sau fara nu e treaba meahappy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pastrat intr-o cutie sub patbatting eyelashes sau :-&

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu ma deranjeaza cel de pe picioare dar urasc gazoanele de pe piept si burta. happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu zic ca adevarul se afla undeva la mijloc.Adica nici cultura de marar pe picioare, nici piele fina ca de bebelus happy. Parerea mea big grin.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Un barbat paros e un mascul bun.Nu trebuie sa ne fie rusine cu el, si eu fac tratamente sa creasca pe picioare si pe burta. Vreau un implant de par.

| GeorgeBClaudiu a răspuns (pentru anonim_4396):

Fain să vrei par mult pe picioare

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Dar mie nu-mi creste

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Si eu am 21 de ani si m-am epilat prima data pe picioare in ianuarie, acum dupa jumatate de an m-am epilat din nou ca a crescut la loc la fel de mare si spre disperarea mea am iesit la cumparaturi si in doar 5 minute pana la tramvai cred ca cel putin 20 de persoane idioate am auzit, uitete la picioarele aluia, iete ala e epilat, hahaha ce oameni etc
vreau sa spun ca sunteti cu toti niste trogloditi si troglodite, pentru ca nu toti cei care ne epilam o facem pentru ca suntem poponari sau innotatori/biciclisti sau ca nu suportam parul pe noi sau ce mai credeti
unii poate sunt in situatia mea si au probleme pe sistem nervos de le cade parul dupa picioare cand este prea mare
m-am saturat sa dau cu matura de par pubian prin casa sincer
ganditi-va de 3 ori in gand inainte sa judecati pe cineva, retardatilor
m-am adresat ca mesaj in general, nu in special pentru cineva care a postat aici