| Anna98Anna a întrebat:

Ce parere aveti despre Jeese Mccartney? Dar despre Brad Pitt?
Mie imi plac amandoi.

Răspuns Câştigător
| Drums a răspuns:

Numele sau intreg este Jesse Arthur McCartney. Este nascut pe data de 9 Aprilie 1987, in New York City, New York, SUA, si are inaltimea 5' 10" (1.78 m).

Cantaret de muzica pop si actor, Jesse McCartney a fost un copil minunat, reusind sa cante pe Broadway si incepandu-si cariera de actor cu un rol in serialul de televiziune "All My Children" inainte de a implini 12 ani. O data cu atingerea acestei varste, el a intrat in trupa Dream Street, al carei album de debut a primit discul de platina.

Si-a început cariera în anul 2000, ca membru al formaţiei Dream Street, ulterior având un rol în serialul TV "Summerland", şi recent în serialul GRΣΣK. Jesse McCartney s-a născut în Ardsley, New York, avându-i părinţi pe Scott şi Ginger McCartney. Jesse a început prin a cânta la diferite centre muzicale locale la vârsta de 7 ani, după care s-a mutat în Los Angeles la vârsta de 11 ani pentru a începe o carieră în muzică şi actorie.

Între anii 1998-2001 Jesse a jucat rolul Adam Chandler, Jr. la ABC, în telenovela "All My Children", rol pentru care a fost nominalizat la Daytime Emmy. De asemenea a jucat în serialul "Summerland" timp de două sezoane, interpretând rolul Bradin Westerly. În 2005 a apărut la Disney Channel în "The Suite Life of Zac & Cody". În 2007 McCartney apare în show-ul de televiziune Hannah Montana fiind el însuşi, este vocea lui Theodore din desenele animate "Alvin and the Chipmunks" şi vocea lui Terrence din "Tinker Bell" în 2008. În 2008 Jesse joacă în filmul "Keith" alături de Elisabeth Harnois regizat de Todd A. Kessler. Acesta este filmul lui de debut, în care joacă rolul principal, Keith. Filmul a fost lansat în 19 Septembrie, 2008.

Dupa lansarea discului Dream Street, McCartney a ales sa se desparta de grup si sa inceapa o cariera solo. El a inceput prin a canta pe coloana sonora a unor filme pentru copii precum Cinderella Story ("The Best Day of My Life"), Stuck in the Suburbs ("Good Life") si Ella Enchanted, pentru care a interpretat o versiune a melodiei lui Elton John "Don't Go Breaking My Heart", in colaborare cu Anne Hathaway.

Jesse McCartney nu a renuntat nici la pasiunea pentru film. In 2004, a primit un rol in productia pentru adolescenti `Summerland`. In paralel, el a reusit sa definitiveze si munca la primul sau album solo `Beautiful Soul`, care a iesit pe piata in acelasi an si a ajuns pe locul 15 in Topul Billboard 200.

In 2005, Jesse McCartney lansat un disc live, realizat cu material inregistrat in cadrul turneului de promovarea al "Beautiful Soul".

Pe data de 19 septembrie 2006, McCartney a scos pe piata al doilea sau album muzical - `Right Where You Want Me`. frumos:X:angryimi place) iar.
Viaţa

Fiul Jane Ettei (născută Hillhouse), consilier la liceu, şi al lui William Alvin Pitt, patron al unei companii de camioane, Pitt a prins viaţă în Shawnee, Oklahoma. Alături de fraţii săi, Doug (născut în 1966) şi Julie Neal (născută 1969), a crescut în Springfield, Missouri, unde familia sa s-a mutat imediat după naşterea lui. A fost crescut în stilult Baptiştilor conservatori Sudici.

Pitt a urmat Liceul Kickapoo, unde a fost membru al echipelor de golf, tenis şi înot. A participat la cluburile de Bază şi Criminalistică, la diverse polemici şi la muzicaluri. După absolvirea liceului, Pitt a fost admis la Universitatea din Missouri, în 1982, licenţiat în jurnalism, cu centrare pe publicitate. Ca membru al fraternităţii Sigma Chi, a apărut în câteva show-uri ale fraternităţii. Cum se apropia terminarea facultăţii, Pitt a văzut cum prietenii săi se angajau, însă el nu se simţea pregătit să se aşeze undeva la casa sa. I-au plăcut foarte mult filmele, despre care spunea că sunt un portal către diferite lumi şi, din moment ce filmele nu se făceau în Missouri, a decis să meargă acolo unde sunt făcute. Cu două săptămâni înainte de a-şi obţine dploma, Pitt a părăsit universitatea şi s-a mutat în Los Angeles pentru a lua lecţii de actorie.
[modifică] Cariera

Începuturi

În timp ce se chinuia să se stabilească în Los Angeles, Pitt a luat lecţii de actorie de la actorul Roy London. A avut diverse profesii ocazionale, fiind pentru o perioadă şofer şi purtând costumul cocoşului EL Pollo Loco pentru a-şi plăti lecţiile. Cariera pe ecran a lui Pitt a început în 1987 cu roluri care nu i-au fost recunoscute în filmele No Way Out, No Man's Land şi Less Than Zero. Debutul său la televiziune a sosit în Noiembrie, acelaşi an, cu apariţia specială în sitcomul Growing Pains, de pe ABC. A apărut în patru episoade din serialul Dallas, de pe CBS, între Decembrie 1987 şi Februarie 1988, cu rolul lui Randy, iubitul lui Charlie Wade (interpretat de Shalane McCall). Pitt şi-a descris caracterul ca fiind un iubit idiot care este prins în faptă. Discutând despre scenele sale cu McCall, Pitt a spus mai târziu că era cam sălbatic, pentru că eu nu aş fi întâlnit-o vreodată înainte. Mai târziu în 1988, Pitt a avut un rol surpziă în drama 21 Jump Street, de pe canalul Fox. În acelaşi an, co-producţia Iugoslavia-US The Dark Side of the Sun, 1988, i-a dat lui Pitt primul său rol principal într-un film, interpretând un tânăr american dus de familia sa la Marea Adriatică, pentru a-i trata boala de piele. Totuşi, filmul a fost pus deoparte datorită Războiului de Independenţă Croat şi a fost lansat tocmai în 1997. Pitt a avut două roluri în 1989: primul, într-un rol din comedia Happy Together; al doilea, un rol în filmul horror Cutting Class, primul dintre filmele în care a jucat Pitt şi care a fost jucat pe scena teatrelor. A mai avut roluril în serialele TV Head of the Class, Freddy's Nightmares, Thirthysomething şi, pentru a doua oară, Growing Pains. Pitt a jucat rolul lui Billy Canton, un dependent de droguri care profită de o tânără fugară, jucată de Juliette Lewis, în 1990, în filmul TV de pe NBC, Too Young to Die?, povestea unui adolescent abuzat, condamnat la moarte pentru crimă. Ken Tucker, recenzor pentru Enterainment Weekly, a scris: Pitt este, în rolul iubitului ei, un gunoi magnific; arătând şi sunând ca un pizmaş John Cougar Mellencamp, e chiar înfricoşător. În acelaşi an, Pitt a jucat în şase episoade în scurt-metrajul de pe canalul Fox, drama Glory Days şi a luat în sprijinire rolul în filmul The Image, de pe HBO. Următoarea sa apariţie a fost în 1991, în filmul Across the Tracks; Pitt l-a impersonat pe Joe MAloney, un director de liceu cu un frate criminal, interpretat de Ricky Schroder. După ani de roluri ajutătoare în filme şi apariţii surpriză în seriale TV, publicul de peste graniţă l-a recunoscut pe Pitt cu rolul său în filmul din 1991, Thelma & Louise. El a avut rolul lui J.D., un hoţ mărunt care o ocrotea pe Thelma (Geena Davis). Scena în care el făcea dragoste cu Davis a fost citat ca fiind momentul în care Brad Pitt a fost văzut ca un sex-simbol.

După Thelma & Louise, Pitt a apărut în rol principal în filmul din 1991 Johny Suede, un film cu buget redus despre un star rock ce aspiră la faimă, şi în filmul din 1992, Cold World, deşi niciunul dintre acestea nu i-au furnizat lui Pitt succes necesar carierei acestuia, datorită recenziilor negative primite la box office. Pitt a obţinut rolul lui Paul Maclean, în filmul biografic din 1992, A River Runs Through It, regizat de Robert Redford. Portretizarea caracterului a fost descrisă ca fiind una făcătoare de carieră, în sensul de a-l ajuta în ascensiunea sa ca actor, demonstrând că Pitt poate fi mai mult decât un cow-boy urât de toţi, deşi el a recunoscut că a fost sub presiune atunci când a făcut filmul. Pitt a mai adăugat că a fost una dintre cele mai slabe performanţe ale sale şi este ciudat că a fost singurul rol pentru care i-a fost acordată atâta atenţie. Pitt a crezut că a avut de câştigat de pe urma colaborării cu o echipă atât de talentată, mergând până la a-l compara pe Redford tenis, spunând când joci cu cineva mai bun decât tine, stilul tău de a juca se îmbunătăţeşte. În 1993, Pitt s-a reunit cu Juliette Lewis, co-star din Too Young to Die?, pentru filmul Kalifornia. El a avut rolul lui Early Grace, un criminal în serie şi iubitul personajului Lewisei cu o performanţă pe care Peter Travers, membru al trupei The Rolling Stones, a descris-o ca fiind 'extraordinară, tot şarmul băieţesc, pentru ca apoi acesta să devină ameninţare pură". Pitt de asemenea a adunat atenţie dintr-o scurtă apariţie în True Romance, cu rolul unui pietrar pe nume Floyd, aducând mult căutatul umor pentru filmul de acţiune, echilibrând astfel acţiunea filmului. A atins topul în anul respectiv prin câştigarea premiului ShoWest Awart for Male Star of Tomorrow.

În 1995, a primit critici de succes pentru thrillerul Seven şi SF-ul Twelve Monkeys, mai târziu aducându-i Globul de Aur pentru Best Supporting Actor şi nominalizarea la Academy Award. Patru ani mai târziu, în 1999, Pitt a jucat în filmul de succes Fight Club.

Apoi, începând cu 2001, a jucat în filmele de succes internaţional Ocean's Eleven, Ocean's Twelve (2004) şi Ocean's Thirteen (2007). Pitt a avut cel mai mare succes comercial cu filmul Troy (2004) şi Mr. & Mrs. Smith (2005). Pitt a primit a doua nominalizare la Academy Award pentru rolul principal din filmul The Curious Case of Benjamin Button(2008).

Pitt deţine o companie de producţie numită Plan B Entertainment, care a produs filmul The Departed, în 2007, ce a câştigat premiul Academy Award pentru Best Picture şi nominalizare pentru premiul BAFTA. face niste filme super
si mie imi plac amandoi...

7 răspunsuri:
| Razvan a răspuns:

Jesse e cam soft pentru gusturile mele. Vocea e buna, dar nu ma dau in vant dupa blonzii cu ochii de caprioara ranitalaughingoh go on
Brad:->Bun. Dar tot mai sexy e George Cloonytongue

| T30D0RA a răspuns:

Jeese Mccartney e dragut rau!

| aиdяaaa●• a răspuns:

Imi plac amandoi, dar mai mult imi place Jeseelove struck. E adorabil si are melodii superlove struck

| AleXandra649 a răspuns:

Imi plac amandoi
jesse mccartney canta super si ask o groaza de mel de la el :X:X:X iar brad pitt e un actor bun chiar am vazut destule filme cu el
de la jesse mccartney imi pl mel : beautiful soul
iar brad pitt:de la el imi plac multe filme si nu ma pot hotari tie?

| a răspuns:

Imi plac unele melodii ale lui Jeese Mccartney.
Brad Pitt e un actor foarte bun.

| 2l3xandra a răspuns:

Pai sincera sa fiu mie imi place mai mult brad pitt decat jesse mccartneybig grin

| Teea19 a răspuns:

Jesse e soooo hot! I love him!