| anonim_4396 a întrebat:

Buna,ce parere aveti despre tigarile electronice vs tigarile normale.La care este mai mare riscul de cancer sau alte boli?

5 răspunsuri:
| RorySan a răspuns:

Din punctul meu de vedere nici una nu este buna.
Toata ideea cu tigarile electronice e ca le folosesti cateva luni (in jur de 6 sau 7) pana reusesti sa ajungi cu lichidele la concentratie 0 nicotina, reusind in felul asta sa renunti complet la fumat.
Nu cred ca ai cum sa faci mai repede cancer decat la tigara normala. Au aparut de peste 6-7 ani si inca n-a murit nimeni.
Multi spun ca de la tigara electronica este mai dispus sa faci cancer si alte boli decat la o tigara normala.
Altii spun ca nu este atat de periculoasa tigara electronica si te ajuta foarte mult sa te lasi de fumat.
Depinde si din ce perspectiva privesti.Fiecare persoana are o parere a ei.
Depinde si de persoana, la altii pot sa faca un bine (in ghilimele vorbind, nu stiu ce bine iti face tigara si nici nu cred ca am sa inteleg vreodata) si la altii provoaca rau.
Deci in concluzie nici una nici alta nu iti vor face un bine.
Asta este cu siguranta adevarat.

| Faranume1111 a răspuns (pentru RorySan):

Apreciam mai mult parerea unui fumator, cu mai multa experienta, multumesc oricum!

| RorySan a răspuns (pentru Faranume1111):

Nu ai pentru ce.
Poate iti va raspunde cineva.

| Adelin24 a răspuns:

Ambele nu iti fac bine. lasa-te
nu te ajuta cu nimic wtf

| Faranume1111 a răspuns (pentru Adelin24):

Asta stiam si eu, doar ceream o parere dar na